Każdy z nas marzy o udanym związku oraz małżeństwie, jednak zdarza się, że rzeczywistość dalece odbiega od wszelkich wyobrażeń. Wiele par, zarówno z krótkim, jak i dość długim już stażem zmaga się z codziennymi sprzeczkami i konfliktami na polu niekiedy naprawdę błahych spraw. Jak poradzić sobie z takimi sytuacjami i jak je trwale zażegnać?
Z nie do końca zrozumiałego powodu w ogólnej świadomości przyjęło się, że kompromis jest wtedy, kiedy obie strony coś tracą. Nic bardziej mylnego! Dążenie do porozumienia powinno być zawsze priorytetowe w przypadku wystąpienia konfliktu, zwłaszcza jeśli dotyczy on dwojga bliskich sobie osób. Podstawową metodą wypracowywania porozumienia jest rozmowa, jednak co zrobić w przypadku, w którym z powodu narastających problemów staje się ona niemożliwa do przeprowadzenia w domowych warunkach?
Wtedy najlepiej zasięgnąć pomocy osoby neutralnej, tzw. mediatora, w którego rolę najczęściej wciela się psycholog podczas terapii. Jedną z takich terapii, nad którymi warto się zastanowić jest oczywiście znana i rozpowszechniona głównie za pomocą świata popkultury terapia małżeńska. Podczas spotkań para może nie tylko w neutralnej atmosferze podzielić się swoimi troskami, obawami i przedstawić wzajemne zarzuty wobec siebie, lecz również nauczyć się technik komunikacji w sytuacjach kryzysowych oraz metod wypracowywania jakże potrzebnego kompromisu. Więcej na temat tego rozwiązania można przeczytać na https://osrodek-centrum.pl/uslugi/terapia-malzenska/.