Jak malować sztukaterie styropianowa?

Jak malować sztukaterie styropianowa?
podwazaj-autorytety
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym ze sposobów na zwiększenie atrakcyjności domu jednorodzinnego jest umieszczenie na elewacji sztukaterii styropianowej. Obejmuje ona szereg elementów dekoracyjnych, do których zaliczamy m.in. listwy, gzymsy, bonie, pilastry, łuki czy krosztyny. Ze względu na chropowatą strukturę dobrze absorbują one farbę, dlatego można je z powodzeniem pomalować na jakiś ciekawy kolor. Oczywiście trzeba przy tym stosować się do konkretnych zasad. 

Pamiętajmy o oczyszczeniu powierzchni 

Sztukateria styropianowa powinna zostać pomalowana farbą akrylową pozbawioną rozpuszczalników, czyli toksycznych substancji mogących łatwo uszkodzić zewnętrzną warstwę. Taki preparat z jednej strony pozwoli zachować idealną strukturę delikatnego materiału, z drugiej zaś gwarantuje danemu elementowi piękny wygląd. Przed przystąpieniem do pracy należy koniecznie usunąć kurz i inne zabrudzenia z powierzchni w celu zwiększenia przyczepności aktywnych składników. Z kolei fragmenty elewacji okalające sztukaterię warto zabezpieczyć dedykowaną taśmą, ewentualnie folią. Dzięki temu ściana pozostanie biała. W trakcie malowania zaleca się natomiast stosowanie małego pędzla z naturalnym włosiem i wykonywanie krótkich pociągnięć. Dla uzyskania optymalnego efektu dobrze jest powtórzyć cały proces, odczekując co najmniej kilkadziesiąt minut do momentu wyschnięcia pierwszej warstwy farby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zabrać się za budowę basenu w ogrodzie?
Jak zabrać się za budowę basenu w ogrodzie?
Gdy zaczynają nam doskwierać letnie upały, na wszelkie możliwe sposoby szukamy ochłody i orzeźwienia. Doskonałym sposobem na to, aby w […]
Ostatnie wpisy