Jak dobrze parzyć kawę?

Jak dobrze parzyć kawę?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa to aromatyczny napój, który uwielbia wiele osób.. Nie tylko bowiem wspaniale smakuje, ale też ma działanie pobudzające i doskonale napędza ciało do działania. Jeśli ktoś jest miłośnikiem kawy i bardzo często sięga po filiżankę, nie wyobrażając sobie dnia bez tego rytuału, powinien znać podstawowe metody parzenia tego trunku. I to bez względu na to, jaki rodzaj mu najbardziej odpowiada.

Jeden napój – wiele sposobów

Kawa to obok herbaty jeden z najchętniej wybieranych napojów. Jej duży wybór oferuje m.in. kawadlapoznania.pl. Może być parzona na różne sposoby. Pierwszym z nich jest parzenie kawy po turecku, które wcale nie polega na zalewaniu jej wrzątkiem w szklance lub filiżance. Wymaga bowiem znacznie więcej cierpliwości – najpierw drobno zmielone ziarna miesza się z cukrem, następnie przesypuje do naczynia zwanego tygielkiem i zalewa zimną wodą, później kilka razy podgrzewa, a dopiero gdy napar zaczyna się gotować, zdejmuje się go z ognia i czeka, aż wystygnie. Tę ostatnią czynność powtarza się kilkakrotnie.

Kawę można również parzyć w ekspresach ciśnieniowych lub przelewowych. Ekspresy przelewowe działają w ten sposób, że woda przelewa się przez filtr z drobno zmieloną kawą, tworząc gotowy napój. Z kolei używanie ekspresów ciśnieniowych wymaga nieco większej znajomości tematu. Jeśli chodzi o polski rynek, to polecane są zwłaszcza ekspresy firmy Jura, znane z niezawodności i atrakcyjnych cen, co można sprawdzić na http://kawadlapoznania.pl/oferta/ekspresy-jura/.

Mniej popularnym, ale również ciekawym sposobem parzenia kawy jest używanie do tego celu tzw. czajniczka moka (włoski wynalazek) – wlewamy do niego zimną wodę i gotujemy, a ona pod wpływem ciśnienia przechodzi przez kawę znajdująca się na sitku. Gotowy napój wylewa się natomiast do górnego zbiorniczka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć sportową stylizację na co dzień?
Jak stworzyć sportową stylizację na co dzień?
Chcąc stworzyć codzienną, sportową stylizację musisz wziąć pod uwagę kilka prostych zasad. Jeśli będziesz się do nich stosować, z pewnością […]
Ostatnie wpisy