Jak dobrać karmę dla psa, która będzie sprzyjała jego diecie i zdrowiu?

Jak dobrać karmę dla psa, która będzie sprzyjała jego diecie i zdrowiu?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żywienie psa to podstawowy sposób dbania o jego zdrowie, prawidłowy rozwój i dobre samopoczucie. Tak jak u ludzi, tak i u psów prawidłowo dobrana dieta pozwoli cieszyć się naszemu pupilowi sprawnymi stawami, gęstym futrem, dobrze rozbudowaną tkanką mięśniową oraz bezproblemowym trawieniem. Dlatego warto zwracać szczególną uwagę na to, co wsypujemy swoim psom do misek i starać się wybierać sposób żywienia do potrzeb konkretnego czworonoga. Jak więc tego dokonać i jakimi wskazówkami się kierować?

Żywienie psa na każdym etapie życia

Psy są mięsożercami, dlatego pierwszym parametrem, na który musimy zwrócić uwagę, wybierając karmę, jest właśnie procentowy udział mięsa. Niezależnie od tego, czy wybieramy karmę suchą, czy też mokrą, mięso powinno stanowić min. 70% objętości. Pamiętajmy też, że podstawą żywienia powinno być tzw. mięso mięśniowe, a podroby mogą stanowić dodatek żywieniowy i nie powinny przekraczać 15% wagi dziennej porcji w psiej misce. Dodatki żywieniowe takie jak zboża czy warzywa nie są niezbędne, natomiast warto zwrócić uwagę na obecność witamin i minerałów, takich jak jod, żelazo czy wapń, a także kwasy omega-3, których drapieżniki nie są w stanie przyswoić ze źródeł roślinnych, w przeciwieństwie do ludzi. Dla psów alergików szczególnie ważne jest określenie z pomocą weterynarza składnika, który wywołuje uczulenie, a do codziennego karmienia przyda się karma hipoalergiczna, którą znajdziemy na przykład pod następującym adresem https://exclusion.pl/. Dobrze zbilansowana karma dla psa to najprostsza profilaktyka chorób i niedoborów, więc w razie wątpliwości zawsze warto zasięgnąć opinii weterynarza lub dietetyka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Popularne komputery do grafiki
Popularne komputery do grafiki
Jaki sprzęt dzisiaj byłby najodpowiedniejszy dla grafika? Na wstępie warto zastanowić się, co jest niezbędnikiem, przy wyborze sprzętu dla grafika. […]
Ostatnie wpisy