Jak dobierać skarpetki do stylizacji?

Jak dobierać skarpetki do stylizacji?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skarpetki zaliczamy do bielizny osobistej, jednak w odróżnieniu np. od majtek, są one po prostu widoczne. Zdecydowana większość mężczyzn nie zwraca jednak na to uwagi. Konsekwencją powyższego jest z reguły złe dobranie ich do danej stylizacji, co w efekcie niekorzystnie na nią wpływa, a wręcz psuje. W tym artykule powiemy sobie o tym, na co zwracać uwagę podczas doboru skarpet, aby tworzyły one z danym outfitem integralną całość. 

Po pierwsze kolor 

Jeżeli mowa o kolorze skarpetek, to podstawową zasadą ich doboru jest ta, aby pasowały do spodni oraz butów. Dlaczego akurat do nich? Bo to właśnie z nimi pozostają w najbliższym sąsiedztwie. Jeżeli mamy wątpliwości, jaki kolor skarpet będzie pasował do naszej stylizacji, to postawmy na te o takim samym kolorze co spodnie lub ewentualnie buty. Jak wiadomo moda rządzi się swoimi prawami i bardzo często możemy spotkać mężczyzn odzianych w garnitury i eleganckie buty z których wyłaniają się skarpetki kolorowe. Pamiętajmy jednak o tym, aby pokuszenie się o nawet  taką brawurę w modzie było dokładnie przemyślane. 

Po drugie długość 

Ważnym jest to aby skarpety, które na siebie włożymy były na tyle długie by nie odkrywały gołej nogi nawet, jeżeli założymy ją na kolano. W tym wypadku świetnie sprawdzą się podkolanówki dostępne m.in. tu https://kabak.com.pl/kategoria/podkolanowki. Stosując wyżej wspomniane będziemy mieć pewność, że zarówno stopa jak i łydka będą okryte na tyle solidnie, aby nie odkryć choćby niewielkiej ich części w najmniej oczekiwanym momencie. Jest to szczególnie ważne podczas spotkań biznesowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przeorganizować domowy warsztat, aby usprawnić swoją pracę?
Jak przeorganizować domowy warsztat, aby usprawnić swoją pracę?
Organizowanie przestrzeni warsztatowej nie jest proste, ale bardzo potrzebne, aby praca przebiegała szybciej i efektywniej. Jak zatem rozpocząć takie działania? […]
Ostatnie wpisy