Jak dbać na co dzień o wygląd swojego samochodu?

Jak dbać na co dzień o wygląd swojego samochodu?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istotą funkcjonowania car-detailingu jest pielęgnacja samochodu spowodowana chęcią utrzymania auta w stanie salonowym. Jest on dedykowany dla każdego pojazdu. Warto nadmienić, że warunki atmosferyczne nie mają wpływu na cały proces. Obejmuje on wszystkie możliwe do wyczyszczenia podzespoły: lakier, wnętrze, koła, szyby i komorę silnika.

Karoseria

Najłatwiej byłoby napisać, że wystarczy pojechać na myjnię i umyć samochód. Nic bardziej mylnego. Aby odpowiednio zadbać o stan lakieru, należy przemyśleć, jaka chemia do karoserii będzie potrzebna. Odświeżenie nadwozia można rozpocząć od procesu dekontaminacji, który usunie wszystkie smoliste i metaliczne osady. Później spłukuje się auto z użytego środka. Następnym krokiem jest mycie szamponem o neutralnym pH i zastosowanie ręczników do suszenia. Są one wykonane z mikrofibry, nierysującej lakieru. W razie potrzeby wykonuje się także glinkowanie lakieru i jego korektę. Po wszystkich wykonanych czynnościach trzeba zabezpieczyć karoserię przez położenie na lakier powłoki kwarcowej lub wosku.

Koła

Również koła należy porządnie umyć i oczyścić ich powierzchnię za pomocą glinki. Aby odpowiednio zadbać o stan felg, potrzebny będzie podkład pod wosk a następnie położenie samego wosku, który powinien być odporny na wszystkie warunki. Podobne czynności wykonuj się podczas pielęgnacji opon. Po oczyszczeniu, stosuje się środki typu https://carmann.pl/pl/p/Carmann-Tyre-Powloka-ochronna-do-opon-i-elementow-gumowych/1, nadające gumie świeży wygląd, chroniące przed trudnymi warunkami, szczególnie promieniowaniem UV i przedłużające jej żywotność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym należy pamiętać przy transporcie kota?
O czym należy pamiętać przy transporcie kota?
Transport kota jest niezbędny w wielu sytuacjach. Najczęściej trzeba go przetransportować na wizytę w gabinecie weterynaryjnym. Bardzo ważne jest to, […]
Ostatnie wpisy