Jak często powinno się serwisować klimatyzację?

Jak często powinno się serwisować klimatyzację?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzacja to bardzo ważny element wyposażenia samochodów, ale też biur i mieszkań. Wpływa na wydajność pracy poprzez poprawianie komfortu i samopoczucia podczas upalnych dni. Latem klimatyzatory są używane codziennie, w chłodniejsze dni raczej są wyłączone. Przed sezonem należy czyścić klimatyzację i zadbać o jej serwis.

Kiedy należy czyścić klimatyzację?

Klimatyzatory w samochodach posiadają specjalny płyn, który jest niezwykle ważny dla ich prawidłowego działania. W kratce wentylacyjnej oraz na filtrach mogą gromadzić się niebezpieczne dla układu oddechowego bakterie i grzyby, które mogą przyczyniać się do powstawania chorób. Przed każdym sezonem, najlepiej przed końcem wiosny, należy wykonać kompleksowy serwis klimatyzatorów. Robi się to zazwyczaj w wyspecjalizowanych warsztatach, np. tu: http://www.kadamtruckservice.pl/. Przed oczyszczeniem klimatyzacji nie należy jej włączać po zimie. W okresie jesiennym i zimowym ciepłe powietrze, którym ogrzewa się pojazd, może wspomóc rozwój grzybów. Podczas serwisu warto sprawdzić zawartość płynu do klimatyzacji. Serwisant ocenia, czy nie ma wycieków. Często ozonuje się wnętrze pojazdu. Ozon nie tylko skutecznie zabija drobnoustroje, ale też niweluje nieprzyjemne zapachy i odświeża wnętrze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wykorzystanie motoreduktorów w przemyśle
Wykorzystanie motoreduktorów w przemyśle
W zakładach przemysłowych wykorzystuje się mnóstwo różnych maszyn. Te napędzane są za pomocą silników elektrycznych, ponieważ taka sytuacja jest najwygodniejsza. […]
Ostatnie wpisy