Idealne sporty dla fanów adrenaliny

Idealne sporty dla fanów adrenaliny
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Adrenalina potrafi uzależnić. Dlatego też tak wiele osób poszukuje sposobów na jej regularne dostarczanie. Jednym z nich są spływy kajakowe i pontonowe, odbywające się w warunkach rwącego nurtu górskich rzek. Prędkość i liczne przeszkody powodują, że w trakcie wyprawy tego rodzaju trudno o chwile spokoju. Nie jest to jednak sport wyłącznie dla profesjonalistów – manewrowania na rzece może nauczyć się każdy, a spływ pontonowy z powodzeniem odbędzie ktoś, kto nigdy wcześniej nie miał do czynienia z kajakarstwem. 

Dlaczego właśnie dmuchana łódź?

Spływy pontonowe to jedna z najlepszych form dostarczenia sobie adrenaliny. Zapewniają one niesamowite przeżycia, nie stanowiąc przy tym większego zagrożenia dla bezpieczeństwa. Dzieje się tak ze względu na konstrukcję pontonu. Jego stabilna budowa powoduje, że niezwykle rzadko zdarzają się jakiekolwiek poważne wypadki, a dzięki wzmocnionemu poszyciu mało prawdopodobne jest przerwanie zewnętrznej powłoki. 

Rzeka, która stwarza okazję na przeżycie wielkiej przygody

Jest jedna, szczególna rzeka, która z powodu swoich warunków jest wymarzonym miejscem do spływów. Zdaniem tych wszystkich, którym nieobcy jest rafting Dunajec posiada najlepsze warunki do uprawiania tego sportu. W swoim górnym biegu, po połączeniu rzek w okolicach Nowego Targu jest wąski i niezwykle rwący. Za zaporą w Niedzicy przepływa przez serpentyny skalistego przełomu w Pieninach, by następnie rozlewać się szeroko przy zachowaniu górskiego charakteru aż do swego ujścia w Wiśle.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety oddania auta na złom
Zalety oddania auta na złom
Pozbycie się starego samochodu jest bardzo kłopotliwe. Trudno jest bowiem znaleźć kupca na pojazd, który nie jest do końca sprawny. […]
Ostatnie wpisy