Jak dbać o akumulator samochodowy?

Jak dbać o akumulator samochodowy?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość kierowców spotkała się przynajmniej raz w życiu z sytuacją, że auto mroźnym porankiem odmówiło posłuszeństwa. Winowajcą zazwyczaj był akumulator, który w niekorzystnych warunkach nie dał rady oddać wystarczająco dużej ilości energii. Ta jest konieczna do pracy rozrusznika, który uruchamia silnik spalinowy. Akumulatory samochodowe z wiekiem tracą swoją sprawność i na pewnym etapie konieczna jest wymiana. Jednak bateria, o którą właściciel cały czas dba, z pewnością posłuży mu o wiele dłużej. W jaki sposób zapewnić akumulatorowi życie dłuższe o kilka lat? O tym w dalszej części poradnika.

Sposoby pielęgnacji baterii

Pierwszą i chyba najistotniejszą rzeczą jest posiadanie sprawnego układu ładowania. Dlatego też warto co jakiś czas dokonać sprawdzenia, czy do akumulatora płynie wystarczająco dużo prądu gdy silnik pracuje. Jeżeli nie mamy czym tego sprawdzić, podjedźmy do lokalnego warsztatu. Kwestia druga to unikanie krótkich tras. Zasadą jest, że silnik powinien popracować przynajmniej przez 15-20 minut po każdym odpaleniu. Tylko w ten sposób alternator będzie w stanie uzupełnić w baterii ten zapas energii, który został zużyty na pracę rozrusznika. Jeśli więc potrzebujemy dostać się do osiedlowego sklepu, oddalonego o kilka minut jazdy od naszego domu, lepiej rozważyć spacer. Ostatnia sprawa to podładowanie akumulatora prostownikiem przynajmniej raz na kilka miesięcy. Ładowarkę możemy kupić np. tutaj: https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/. Dzięki temu uzupełnimy ewentualne ubytki energii, które mogły powstać w czasie eksploatacji pojazdu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak chronić swój smartfon przed uszkodzeniami?
Jak chronić swój smartfon przed uszkodzeniami?
Współczesne smartfony nie należą do najtrwalszych produktów. Ich szklane szybki i delikatne obudowy mogą łatwo ulec zniszczeniu podczas wypadku. Wiele […]
Ostatnie wpisy