Formalności związane z kursem na prawo jazdy

Formalności związane z kursem na prawo jazdy
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawo jazdy jest niezwykle przydatnym dokumentem w naszym życiu. Dzięki niemu możemy z łatwością przemieszczać się autem z punktu A do punktu B, nie marznąc na przystanku w oczekiwaniu na spóźniony autobus. Są również potrzebne w zawodowej karierze i chociażby z tego powodu każdy prędzej czy później powinien je wyrobić.

Pierwszy krok

Jeżeli już postanowiliśmy, że chcemy mieć prawo jazdy, powinniśmy najpierw udać się do szkoły jazdy i zapisać się na kurs nauki jazdy kat B. Następnie Ośrodek Szkolenia Kierowców skieruje nas na badania lekarskie, które są wymagane. Lekarz zweryfikuje nasz stan zdrowia pod kątem bycia kierowcą.

Z orzeczeniem lekarskim udajemy się do Wydziału Komunikacji, aby załatwić formalności związane z numerem PKK, czyli profilem kandydata na kierowcę. Z tym właśnie numerem możemy zapisać się na egzamin teoretyczny w odpowiednim WORD-zie.

Krok drugi

Po zdanym egzaminie teoretycznym powinniśmy wybrać dla siebie Ośrodek Szkolenia Kierowców w Poznaniu, w którym czeka nas kurs pierwszej pomocy oraz 30 godzin zajęć praktycznych. Po tym kursie, gdy będziemy czuć, że jesteśmy gotowi, możemy zapisać się na egzamin praktyczny w WORDzie, używając naszego numeru PKK.

Krok trzeci

Po zdanym egzaminie pozostaje nam już tylko czekać około dwóch tygodni na upragniony dokument. Wniosek o wydanie prawa jazdy powinniśmy złożyć w urzędzie miasta. Za wydanie prawa jazdy możemy zapłacić przelewem lub w kasie urzędu. Cena wynosi około 100 zł.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak łatwymi sposobami odkamienić wodę we własnym domu?
Jak łatwymi sposobami odkamienić wodę we własnym domu?
Woda z kamieniem jest jednym z częściej występujących problemów w gospodarstwach domowych. Jednak już przy pomocy paru nieskomplikowanych działań oraz […]
Ostatnie wpisy