Działania, jakie należy podjąć w celu ochrony budynku przed pożarem

Działania, jakie należy podjąć w celu ochrony budynku przed pożarem
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budynki użyteczności publicznej, zanim zostaną odebrane i oddane do użytku, muszą przejść testy przeciwpożarowe. Jest tak dlatego, że pojawienie się w takim miejscu ognia, mogłoby spowodować ogromny uszczerbek na zdrowiu setek ludzi. Dlatego też prawo budowlane wymaga, by wystawione były odpowiednie ekspertyzy, a obsługa była przeszkolona do reagowania, gdyby pojawił się gdzieś ogień.

Uzyskanie ekspertyzy

Po zamontowaniu wszystkich urządzeń przeciwpożarowych, konieczne jest uzyskanie specjalnego zaświadczenia, że budynek jest poprawnie przygotowany do eksploatacji. W tym celu sprawdzone zostanie między innymi położenie gaśnic, hydrantów, obecność oznaczeń wskazujących kierunek do wyjść ewakuacyjnych, oraz działanie automatycznego systemu natrysku. Jeżeli wszystko jest wykonane poprawnie i działa jak należy, wystawiona zostaje ekspertyza ppoż Warszawa umożliwia jej uzyskanie za pośrednictwem wielu różnych firm, które zajmują się kwestią dopuszczania budynków użyteczności publicznej do użytku.

Przeszkolenie pracowników

Pracownicy znajdujący się w budynku powinni natomiast być przeszkoleni co do zasad zachowania się w razie wystąpienia pożaru. Szkolenie takie obejmuje między innymi zasady udzielania pierwszej pomocy, obsługi gaśnic, uruchamiania systemów gaszących, a także metod zarządzania skuteczną ewakuacją ludzi. Dzięki temu awaryjną sytuację można opanować bardzo szybko i sprawnie. Właściciel obiektu powinien znaleźć firmę, która przeprowadza szkolenia ppoż Warszawa ma takich przedsiębiorstw bardzo wiele. Mogą one przeprowadzić szkolenie na miejscu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Folia termokurczliwa – do jakich produktów się przydaję?
Folia termokurczliwa – do jakich produktów się przydaję?
Folia termokurczliwa to materiał, który kurczy się pod wpływem ciepła, a rozszerza po ochłodzeniu. Ta właściwość czyni ją idealną do […]
Ostatnie wpisy