Jak ekran dotykowy może przyczynić się do lepszego funkcjonowania na lotniskach i dworcach?

Jak ekran dotykowy może przyczynić się do lepszego funkcjonowania na lotniskach i dworcach?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lotniska oraz dworce to miejsca o wyjątkowo dużym natężeniu ruchu. Z tego względu powszechnym zjawiskiem jest montowanie tam nowoczesnych urządzeń z ekranami dotykowymi, które mają za zadanie przekazywać ludziom wszelkie niezbędne informacje na temat połączeń komunikacyjnych i nie tylko. Chodzi m.in. o kioski multimedialne, czyli komputery umieszczone w estetycznej i trwałej obudowie. Ich zastosowanie skutkuje przede wszystkim przyspieszoną obsługą przy stanowiskach kasowych. Pozostałe korzyści zostaną pokrótce opisane w dalszej części artykułu.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Znajdujące się na dworcach i lotniskach urządzenia wyposażone w dotykowy ekran LCD posiadają mnóstwo zalet, a najważniejszą z nich jest możliwość wyświetlania dowolnych treści multimedialnych o charakterze informacyjnym czy reklamowym. Są one prezentowane w niezwykle atrakcyjnej formie, więc uwaga odbiorców zostaje na nich skupiona w znacznie większym stopniu niż w przypadku tradycyjnych nośników analogowych. Jednocześnie zauważalnie wzrasta wydajność obsługi, ponieważ podróżnik szybko znajduje informacje dotyczące rozkładu jazdy i może od razu skierować swoje kroki do stanowiska biletowego.

Kolejną istotną korzyścią wynikającą z zamontowania urządzeń dotykowych jest zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych, w tym zwłaszcza cierpiących na różne wady wzroku. Jest to możliwe zarówno dzięki stosunkowo dużemu rozmiarowi tekstu oraz obrazów, jak i technologii polegającej na głośnym czytania informacji na głos. W ten sposób zostaje poszerzona baza klientów korzystających z usług dworców i lotnisk, co skutkuje wzrostem sprzedaży biletów. Nie można również zapomnieć o tym, że konstrukcje z ekranami dotykowymi pełnią swoją rolę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Bezpośrednim efektem tego jest zmniejszenie natężenia ruchu przy jednoczesnym zwiększeniu przychodów – dotyczy to w szczególności lokalizacji nienadzorowanych nocą. Dodatkowa korzyść to brak konieczności zatrudniania zbyt dużej liczby personelu, co również przekłada się na całkiem spore oszczędności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Urządzenia używane we współczesnej okulistyce
Urządzenia używane we współczesnej okulistyce
Współcześnie wiele osób ma różne problemy ze wzrokiem, które w dużej mierze wynikają z powszechnego dostępu do laptopów, telewizorów czy […]
Ostatnie wpisy