Dobry sprzęt do domowego odsłuchu – kolumny podłogowe

Dobry sprzęt do domowego odsłuchu – kolumny podłogowe
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolumny podłogowe to chętnie wybierany zestaw, który urozmaici domowy odsłuch oraz wzbogaci wrażenia audiowizualne w trakcie wieczornych seansów filmowych. Wybór kolumn powinien być dostosowany do oczekiwań i możliwości kupującego. Poniżej podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę w trakcie zakupów oraz jak dopasować zestaw do swoich planów. 

Najważniejsze zasady zakupu 

Podstawowy podział obejmuje zestawy dwudrożne oraz trójrożne. Oba rozwiązania mają swoje zalety. W układach dwudrożnych występuje większa spójność dźwięku. Kolumny trójdrożne lepiej odtwarzają barwę dźwięku dla tonów średnich i basu. Niezależnie od Twoich preferencji warto sięgać po kolumny wyposażone w głośniki dedykowane do średnich i niskich tonów. Natomiast głośniki wysokotonowe są najbardziej zróżnicowane pod kątem jakości emisji dźwięku – głównie z powodu różnic konstrukcyjnych oraz materiałów wykorzystanych w produkcji membran. 

Obudowa kolumn podłogowych – a głośniki basowe 

Popularnym wyborem jest obudowa zamknięta, idealna dla osób pragnących na maksymalne odwzorowanie niskich tonów. Obudowa taka gwarantuje lepszą jakość dźwięków dolnych, bez niepotrzebnych szumów lub pogłosów. Kolumny takie znajdziesz między innymi w ofercie Audio Physic, producenta wysokiej jakości sprzętu audio.

Konstrukcja bassreflex jest również dedykowana dla amatorów basu. Kolumny takie emitują intensywne doły, jednak gorzej kontrolują jego przebieg. Dźwięk może być dudniący oraz niepotrzebnie ciągnąć się. Rozwiązaniem pośrednim pomiędzy wymienionymi wyżej są kolumny z membraną bierną lub też nastrojoną linią transmisyjną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie stosuje się nadruk na odzieży?
Gdzie stosuje się nadruk na odzieży?
Nadruk na odzieży to jedna z najpopularniejszych form zdobienia ubrań. Funkcjonuje w modzie od kilkudziesięciu lat, ale wcale nie od […]
Ostatnie wpisy