Czym karmić konie startujące w zawodach?

Czym karmić konie startujące w zawodach?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Startujący w zawodach koń poddany jest dużo większemu wysiłkowi. Częste treningi i starty sprawiają, że jego zapotrzebowanie dietetyczne różni się od tego normalnego. Dodatkowo, odżywianie jest ważną i skomplikowaną częścią przygotowań zwierzęcia do zawodów. W związku z tym ułożenie zbilansowanego i dobrze dopasowanego planu dla konia sportowego to zadanie wymagające wiedzy i dokładności.

Elementy diety sportowej

Osiągnięcie celów żywieniowych i sportowych przy użyciu zwykłych produktów byłoby bardzo ciężkie, dlatego popularne są pasze dla koni sportowych, suplementy i odżywki. Właściciele używają tego typu produkty do poprawy wyników, zdrowia i kontroli wagi. Specjalne pasze mają inne składniki od tych tradycyjnych. Wspomagają budowę masy mięśniowej dzięki zawartości białka i przyśpieszają regenerację zwierzęcia.

Dodatkowo wolniej uwalniają energię i dostarczają najbardziej potrzebne witaminy i minerały, które mają pozytywnie wpływać na poprawę kondycji. Przykład takich produktów można zobaczyć na https://www.zywieniekoni.pl/kategoria-produktu/suplementy-odzywcze-dla-koni/witaminy-i-mineraly/.

Pasze mogą być uzupełnianie suplementami diety i odżywkami. Ich działanie i skład różni się w zależności od przeznaczenie. Na rynku znaleźć można produkty, które przyśpieszają metabolizm czy preparaty przeciwzapalne.
Uzupełnieniem diety są witaminy i minerały.

Wspomagają odporność, która przy wytężonym wysiłku i regularnych treningach jest słabsza. Dla koni startujących w zawodach skokowych dobry rozwiązaniem są produktu z wapniem wzmacniające stawy i kości. Oczywiście należy pamiętać, że dużą część potrzebnych związków można zapewnić przy użyciu naturalnych produktów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Buty do biegania – czym się charakteryzują?
Buty do biegania – czym się charakteryzują?
Buty do biegania zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić komfort, wsparcie i stabilność podczas biegu. Mają sprawić, że bieganie będzie bezpieczniejsze […]
Ostatnie wpisy