Czy warto szukać pracy za pośrednictwem agencji?

Czy warto szukać pracy za pośrednictwem agencji?
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szukanie pracy nie należy do prostych zadań. W dzisiejszych czasach, gdy wykwalifikowanych pracowników jest coraz więcej, a rynek pracy dynamicznie się zmienia, może okazać się, że dziesiątki wysłanych CV pozostaną bez odpowiedzi. Prowadzi to do narastającej frustracji i nieustannego strachu o przyszłość własną i rodziny. Zdarza się też, że posada, która jest nam oferowana, nie będzie adekwatna do umiejętności i doświadczenia. W takim wypadku warto zwrócić się o pomoc do specjalistów.

Pośrednictwo agencji podczas szukania zatrudnienia – czy warto?

Prawdopodobnie każdy zna kogoś, kto zdecydował się wyjechać na Zachód w poszukiwaniu zajęcia. Zazwyczaj ich oczekiwania zostają spełnione, a po powrocie są w stanie pozwolić sobie na nowy samochód, lub mieszkanie. Mimo że myśl o opuszczeniu kraju często przewija się z tyłu głowy wielu Polaków, to ostatecznie tylko niewielka część decyduje się na podjęcie takiego kroku. Na przeszkodzie stoi między innymi nieznajomość języka, strach przed nieznanym, a także niechęć do poszukiwania pracy na własną rękę. Odstraszają ich procesy rekrutacji, boją się, że zostaną oszukani. W takim wypadku warto zwrócić się o pomoc do agencji pracy, których obecnie pojawia się coraz więcej. Jedną z zalet takiego rodzaju pośrednictwa jest fakt, że agencje współpracują jedynie ze sprawdzonymi pracodawcami, co jest ogromnym ułatwieniem, jeśli chodzi znalezienie zatrudnienia za granicą. Rynek pracy oferuje sporą różnorodność. Rolnictwo, przetwórstwo spożywcze, przemysł ciężki, mechanika, budownictwo – to tylko niektóre z przykładowych branż, które mają spore zapotrzebowanie na pracowników. Stawka godzinowa zazwyczaj jest nieporównywalnie wyższa, niż ta, którą dostalibyśmy w Polsce za ten sam zakres obowiązków. Dobra agencja pracy poza znalezieniem odpowiedniego stanowiska zazwyczaj pomaga przy procesie rekrutacji i ewentualnych późniejszych problemach. Oczywiście większość agencji również oferuje pomoc w szukaniu zatrudnienia we własnym kraju. Skorzystanie z tego rodzaju usługi może okazać się strzałem w dziesiątkę i pomóc w zdobyciu przydatnego i cenionego doświadczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podstawowe wyróżniki stylu skandynawskiego
Podstawowe wyróżniki stylu skandynawskiego
Styl skandynawski jeszcze nie tak dawno był całkowitą nowością w trendach aranżacyjnych. Obecnie na stałe zagościł w polskich domach oraz […]
Ostatnie wpisy