Czy warto montować klimatyzację w mieszkaniu?

Czy warto montować klimatyzację w mieszkaniu?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w mieszkaniach prywatnych jest klimatyzacja. Zajmuje ona co prawda trochę miejsca, ale jednocześnie przynosi bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim optymalnie dba o komfort termiczny, utrzymując temperaturę i wilgotność powietrza na poziomie w pełni akceptowalnym dla ludzkiego organizmu. Odgrywa to niezwykle istotną rolę szczególnie w okresie letnim (od maja do września), kiedy mamy zazwyczaj do czynienia z upalnym słońcem wdzierającym się do wnętrz.

Dobre samopoczucie nie ma ceny

Klimatyzacja mieszkaniowa to opłacalna inwestycja z jednego zasadniczego powodu – otóż dzięki skutecznemu schładzaniu powietrza (do około 22 stopni Celsjusza) oraz obniżaniu poziomu wilgotności (do 55-60%) wpływa pozytywnie zarówno na samopoczucie, jak i zdrowie osób przebywających w obiekcie. Mogą one bez problemu pracować i odpoczywać, a także są chronieniu przed groźnymi chorobami, takimi jak choćby udar cieplny, astma czy zawał mięśnia sercowego. Dodatkowo omawiany system efektywnie eliminuje z otoczenia cząsteczki kurzu, bakterie i roztocza, przyczyniając się tym samym do ograniczenia ryzyka wystąpienia objawów alergicznych. Do niewielkich przestrzeni mieszkalnych polecane są zwłaszcza klimatyzatory ścienne charakteryzujące się umiarkowaną mocą, estetycznym designem i kompaktowym rozmiarem. Alternatywę stanowią jednostki przypodłogowo-sufitowe, równomiernie rozprowadzające chłodny nawiew po suficie bądź przy podłodze. Świetnie sprawdzają się w dużych lokalach znajdujących się w bloku. Jeszcze inna ciekawa opcja to model kasetonowy, przeznaczony do zamontowania w suficie podwieszanym. Nie zajmuje on wolnego miejsca i nie szpeci aranżacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić, aby zostać profesjonalną wizażystką?
Co zrobić, aby zostać profesjonalną wizażystką?
W pracy wizażystki liczą się przede wszystkim umiejętności. Aby je zdobyć, warto postawić na profesjonalny kurs makijażu. Niektórym wydaje się, […]
Ostatnie wpisy