Co zrobić, żeby zredukować liczbę wypadków na skrzyżowaniach?

Co zrobić, żeby zredukować liczbę wypadków na skrzyżowaniach?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasami znajomość przepisów nie wystarczy, by uniknąć wypadków. Zdarza się również tak, że na skrzyżowaniach bez oznakowania kierowcy nie wiedzą co zrobić i jadą tak, jak im się wydaje, czyli źle. W większości przypadków takie zachowanie uchodzi na sucho, niestety raz na jakiś czas wymuszenie pierwszeństwa spowodowane nieznajomością przepisów lub ograniczoną widocznością doprowadzi do tragedii. By uniknąć przykrych wydarzeń na drogach, najlepiej stosować oznaczenia pionowe oraz poziome. 

Rozwiązanie trudnych sytuacji

Bywa tak, że drogi krzyżują się w wyjątkowo niefortunny sposób. Czasami jest to wina projektantów, innym razem winne jest niekorzystne ukształtowanie terenu niepozwalające na alternatywne rozwiązanie. By w takich miejscach ograniczyć liczbę wypadków, warto zamontować progi zwalniające na kilkanaście metrów przed skrzyżowaniem lub lustra drogowe, które zdecydowanie poprawiają widoczność pojazdów na drogach z pierwszeństwem. W wielu przypadkach te dwa elementy są w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Pamiętajmy jednak, by rozsądnie używać zarówno oznakowania, jak i innych akcesoriów drogowych. Nadmiar takich elementów sprawi, że kierowca będzie skupiał się na omijaniu przeszkód oraz rejestrowaniu kolejnych symboli, a przecież nie o to chodzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie kroki podjąć, w celu ocieplenia poddasza?
Jakie kroki podjąć, w celu ocieplenia poddasza?
Większość inwestorów decyduje się w swoich domach na poddasze mieszkalne. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, o ile już na etapie […]
Ostatnie wpisy