Co warto wiedzieć o przewodach rozruchowych?

Co warto wiedzieć o przewodach rozruchowych?
podwazaj-autorytety
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kable rozruchowe są używane z akumulatorem i urządzeniem do rozruchu skokowego w celu połączenia dwóch biegunów rozładowanego akumulatora z silnikiem. Należy unikać przypadkowego nasunięcia lub wciśnięcia zacisków na słupki. Kable rozrusznika służą do rozruchu pojazdu lub maszyny. Zapewniają przepływ prądu z akumulatora, przez rozrusznik i do bloku silnika. Używając rozruszników, należy zadbać o ich prawidłowe i bezpieczne działanie.

Najważniejsze informacje

 W większości przypadków, gdy silnik nie chce się uruchomić, zazwyczaj można go uruchomić za pomocą zestawu kabli rozruchowych. Dotyczy to jednak tylko starszych samochodów osobowych i ciężarowych, ponieważ nowoczesne samochody wymagają specjalnego rodzaju akumulatora do zasilania rozrusznika. W większości przypadków jednak pod maską można znaleźć dwa zaciski: jeden czerwony, jeden czarny lub parę mosiężnych słupków. Czerwony zacisk jest podłączony do elektromagnesu rozrusznika i otrzymuje napięcie 12 V z akumulatora samochodu, gdy przekręcisz kluczyk, aby uruchomić rozrusznik. Istnieje kilka sposobów prawidłowego użycia kabli rozrusznika; każdy z nich ma swoje zalety, ale może również prowadzić do problemów, jeśli zostanie użyty nieprawidłowo. Warto zapoznać się z ofertą tego sklepu https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/przewody-rozruchowe-c-26.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Deski kompozytowe – zastosowanie i wykorzystanie
Deski kompozytowe – zastosowanie i wykorzystanie
Nieodłącznym elementem wielu tarasów, elewacji budynków oraz mebli ogrodowych jest drewno. Ma ono naturalny wygląd, stonowane kolory i dodaje urokliwego […]
Ostatnie wpisy