Jak można nakłonić dzieci do jedzenia większej ilości owoców?

Jak można nakłonić dzieci do jedzenia większej ilości owoców?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Codzienne spożywanie owoców jest bardzo ważne dla dziecięcego zdrowia. Są one bogatym źródłem witamin i minerałów niezbędnych dla rozwijającego się organizmu, a także wartościowego błonnika. Mimo iż większość owoców ma słodki smak, wiele dzieci nie sięga po nie zbyt chętnie. Istnieją jednak skuteczne sposoby na to, aby nasza pociecha zjadała na co dzień większą ich ilość.

Przetwory z owoców i ciekawe desery z owocowymi dodatkami

Jeśli nasze dziecko nie lubi sięgać po zwykłe jabłko lub gruszkę, możemy zaproponować mu ciekawsze metody ich zjadania. Jedną z nich jest podawanie maluchowi konfitur, dżemów lub przetworów z dobrym, naturalnym składem. Jeśli chcemy zaserwować swojemu dziecku bardziej oryginalne propozycje, nie zapomnijmy również o poziomkach w syropie i innych owocach leśnych w ciekawych formach i konfiguracjach. Interesującym rozwiązaniem są także musy i przeciery owocowe z dodatkiem miodu, ksylitolu lub innych zdrowych zamienników cukru. Sprawdzą się również koktajle i smoothie, które wiele dzieci wprost uwielbia. Kolejny sposób to dodawanie owoców do rozmaitych placuszków, a także krojenie surowych bananów czy jabłek w ciekawe kształty. Absolutnym hitem mogą się okazać domowe lody owocowe, które z pewnością zachwycą każde dziecko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O jakich kwestiach warto pamiętać, korzystając z usługi przesyłki paletowej?
O jakich kwestiach warto pamiętać, korzystając z usługi przesyłki paletowej?
Rynek usług transportowych rozwija się coraz szybciej. Zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi mogą skorzystać z wielu korzystnych ofert. Dobre […]
Ostatnie wpisy