Co to znaczy, że towar jest powystawowy ?

Co to znaczy, że towar jest powystawowy ?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele razy decydując się na zakup nowego sprzętu do domu, zderzamy się z hasłami „promocja”, „kup taniej AGD”, „produkty powystawowe”, ” towar z ekspozycji” czy „sprzęt odnowiony”. Dla wielu konsumentów, hasła te są niejednoznaczne i często wywołują niepotrzebne domysły. Dlatego też, warto wyjaśnić, co oznacza, że towar jest powystawowy?

Tańszy, bo z wystawy ?

Jednego można być pewnym, sprzęt określany jako „powystawowy” nie jest stricte nowym sprzętem. Może to być produkt pozbawiony fabrycznego opakowania, ale równocześnie używany. Stwierdzenie jaki jest jego rzeczywisty stan jest bardzo trudne. Związku z czym, dokonując zakupu to konsumenci biorą odpowiedzialność za jego wartość. Nie mniej jednak, powinni być oni poinformowani, co dokładnie nie jest zbieżne z jego odpowiednikami w sklepie. Często, tego typu produkt jest kilka procent tańszy, ponieważ w jakimś stopniu był eksploatowany, np. telewizor przez kilka miesięcy włączony na wystawie sklepowej, w celu wyeksponowania jego obrazu, dźwięku i efektów specjalnych. Z drugiej strony taka pralka powystawowa, na pewno nigdy nie była używana, bo kto robiłby pranie w sklepie.

Gorszy, bo używany ?

To, że dany towar był eksponatem sklepowym nie oznacza, że jest towarem gorszym. Zazwyczaj, ten fakt jest rekompensowany w cenie. Poza tym, kupujący ma prawo sprawdzić czy produkt prawidłowa działa. Co więcej, dokładnie obejrzeć czy posiada więcej, niż powiedziano, rys lub obtarć. Niemniej jednak, łatwo obliczyć przez jaki okres czasu potencjalnie zakupiony sprzęt z wystawy będzie służył w domu. Na pewno, krócej, niż ten nowiusieńki z półki.

Powystawowy, ale odnowiony

Czasem bywa tak, że sklepy posiadające w swoim asortymencie sprzęt RTV, AGD czy telefony komórkowe, reklamują w mediach, na swoich stronach internetowych możliwość zakupu sprzętu odnowionego. Sformułowanie to dotyczy produktów, które były używane ( nie tylko na ekspozycji, ale również przez właścicieli), lecz zostały zwrócone lub zareklamowane. Aby towar nie został wyrzucony, producenci wprowadzili nową technikę ofiarowania drugiego życia, a więc odnowienia. Firma przywraca stan techniczny produktu odpowiadającą temu nowemu znajdującemu się na półce. Dla kupującego różnica tkwi jedynie w cenie, która wynosi nawet 50%. Poza tym, towar jest ładnie zapakowany i posiada podstawową gwarancję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kupujemy spodnie na motor… tylko które wybrać?
Kupujemy spodnie na motor… tylko które wybrać?
Jazda na motorze jest świetnym przeżyciem dla większości osób, zapewniając im wiele niezapomnianych wrażeń. Konieczne jest jednak właściwe przygotowanie, którego […]
Ostatnie wpisy