Co pozwoli na stworzenie stabilnego ogrodu zimowego?

Co pozwoli na stworzenie stabilnego ogrodu zimowego?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu ludziom marzy się stworzenie własnego, oryginalnego i wytrzymałego ogrodu zimowego, który jest idealnym uzupełnieniem domu i swoistą kropką nad i. Tego typu konstrukcja sprawdzi się w niemal każdej sytuacji, ponieważ można w niej przyjemnie spędzać czas samemu, w otoczeniu przyjaciół lub rodziny. Warto podkreślić, że ogrody zimowe mogą być bardzo solidnymi i stabilnymi pomieszczeniami, jeśli tylko użyjemy właściwych materiałów i zastosujemy się do kilku porad.

Dobry projekt to podstawa satysfakcji

Na wstępie należy zaznaczyć, że projekt ogrodu zimowego i jego późniejsze wykonanie wymaga sporo czasu i zaangażowania. Niezbędne będzie zatrudnienie wykwalifikowanego fachowca, który oceni, czy konstrukcja oraz zastosowane technologie na pewno są właściwe pod kątem bezpieczeństwa. Skutkiem zaniedbań na tym etapie może być bowiem nawet katastrofa budowlana. Projekt koniecznie musi uwzględniać nie tylko wszelkie elementy techniczne i wykończeniowe, ale również stosowne akcesoria dekoracyjne czy pozostałe wyposażenie.

Budowa ogrodu zimowego opiera się w pierwszej kolejności na wykonaniu fundamentu ciągło-liniowego albo tzw. stopy fundamentowej. Elementy te powinny być wytrzymałe i wyjątkowo solidne, tak aby nie pękały i nie osiadały w gruncie. Warto je przedzielić szczeliną dylatacyjną o szerokości dwóch centymetrów, którą koniecznie należy wypełnić elastycznym styropianem. Taki fundament jest znakomitą bazą dla izolacji przeciwwodnej i termicznej (tworzywo sztuczne, wełna mineralna itp.).

Można również rozważyć zamontowanie prostego systemu wentylacji, np. w postaci zwykłych nawiewników lub profili wentylowanych. Tak przygotowany, stabilny szkielet należy oszklić z użyciem szyb wielkoformatowych, wstawianych zawsze pionowo. Jeśli zależy nam na wytrzymałej konstrukcji, możemy też pomyśleć o ściankach PCV. Dobrym rozwiązaniem dekoracyjnym i jednocześnie funkcjonalnym są automatyczne rolety i żaluzje oraz firany ozdobne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak czyścić i dbać o wełniany płaszcz?
Jak czyścić i dbać o wełniany płaszcz?
Nadejście okresu jesienno-zimowego zwiastuje zawsze konieczność wyciągnięcia z szafy ciepłych ubrań. Wiele osób decyduje się wówczas na płaszcz wykonany z […]
Ostatnie wpisy