Co jest bardziej komfortowe – kubeczek czy podpaska?

Zgodnie z cyklem kobiecym, każdego miesiąca mniej więcej przez pięć jego dni, każda kobieta po okresie dojrzewania i przed menopauzą, nie będąca w ciąży, ma okres. Oznacza to po prostu, że krwawi w te dni. W związku z tym musi korzystać ze środków higienicznych, które wchłoną wydzielane płyny. Jednym z najpopularniejszych są oczywiście podpaski, znane już od lat. Ich zaletą jest przede wszystkim zróżnicowana chłonność, dzięki czemu można dopasować produkt do swoich aktualnych potrzeb, zmiennych w zależności od dnia menstruacji, pory dnia, ale też każdego miesiąca.

To także opcja dla kobiet, którym zdażają się powracające infekcje i nie mogą korzystać z tamponów, będących nierzadko przyczyną namnażania się bakterii. Podpaski są dostępne również w internecie np. na https://gentleday.pl/produkty/podpaski i można też wybierać spośród tych ze skrzydełkami i bez, dzięki czemu łatwiej ukryć ją na bieliźnie, kiedy kobieta decyduje się na spódniczkę lub sukienkę. Jakie jeszcze są alternatywy? Z jakich środków higienicznych, oprócz podpasek, mogą korzystać kobiety, by czuć wygodę?

Nowość w kosmetyczce

Jeśli mowa o komfortowym rozwiązaniu w trakcie miesiączki, to nie sposób nie wspomnieć o kubeczkach menstruacyjnych, które podobnie jak omawiane wyżej podpaski są zupełnie bezpieczne i nie wywołują żadnych podrażnień ani reakcji alergicznych. Do tego doskonale dostosowują się do kształtu narządów rodnych, gwarantując maksymalną ochronę bez przeciekania. Można je stosować nawet do 12 godzin, bez obaw o plamy. Dają w ten sposób spokój głowy i oszczędność czasu. Wykonane są z bezpiecznych tworzyw.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 16 =