Atrakcje turystyczne w Szczawnicy

Atrakcje turystyczne w Szczawnicy
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Szczawnica to niewielkie miasto na pograniczu Pienin i Beskidów, gdzie z całą pewnością nikt nie będzie się nudził. Znajdziemy tu atrakcje zarówno dla leniwych, aktywnych, jak i bardzo wymagających. Przy wyborze lokalizacji naszego pobytu warto wybrać w taki sposób, by Szczawnica centrum noclegi z wyżywieniem oferowała w cenie. Dzięki temu będziemy mieli idealną bazę wypadową do okolicznych atrakcji i nie będziemy martwić się o śniadanie wyruszając w góry wcześnie rano.

Wypoczynek i rekreacja w górach, czyli dlaczego warto odwiedzić Szczawnicę

Podróż warto rozpocząć od spaceru Przełomem Dunajca – szlak liczy ok. 10 km. Jest idealny zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów, a kończy się na Słowacji, gdzie możemy udać się na obiad do lokalnych knajpek. Szczawnica posiada też najdłuższy (liczący 1,8 km) deptak w Polsce, a na wschodniej części Placu Dietla odwiedzimy pijalnię wód uzdrowiskowych. Atrakcyjną trasą jest również Wąwóz Homole, gdzie podziwiać możemy cuda natury. Dla zmęczonych górskimi wędrówkami z kolei proponujemy relaks w pobliskich Termach Bukowina, gdzie oddamy się zasłużonemu odpoczynkowi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dekoracje do salonu – na co zwracać uwagę?
Dekoracje do salonu – na co zwracać uwagę?
Urządzając salon, dobrze pomyśleć o dodatkach do mebli, jakimi są najróżniejsze dekoracje, bibeloty i lampy. Takie elementy nadają wnętrzu charakteru […]
Ostatnie wpisy