Akcesoria dla shih tzu

Akcesoria dla shih tzu
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na posiadanie psa rasy shih tzu. Popularność tego zwierzęcia wynika przede wszystkim z jego wspaniałego wyglądu oraz niezwykle towarzyskiego charakteru. Z drugiej jednak strony opieka nad nim jest dosyć wymagająca, zwłaszcza w zakresie pielęgnacji sierści, która jest długa, a przy tym bardzo gęsta. Z pewnością warto zaopatrzyć się w szereg przydatnych akcesoriów – mowa tutaj m.in. o specjalnym sweterku dla psa na zimę, zabawkach i przyrządach do czesania. 

Zabawki to nie wszystko 

Psy shih tzu wymagają przede wszystkich właściwej pielęgnacji, polegającej na codziennym czesaniu i regularnym kąpaniu zwierzaka. Dlatego też w pierwszej kolejności należy kupić solidną szczotkę lub grzebień ze stalowymi zębami, a także dedykowany szampon, odżywkę do włosów (koniecznie z kategorii produktów antyalergicznych), preparat do przemywania oczu, płyn do czyszczenia uszu, suszarkę, ręcznik i kolorowe gumki do związywania sierści.

Oprócz tego nie obejdzie się bez solidnej miski na karmę i wodę oraz wygodnego legowiska, ponieważ ta konkretna rasa uwielbia odpoczywać i spać. Kolejnymi niezbędnymi akcesoriami dla psów shih tzu są zabawki. Warto postawić w szczególności na gumowe gryzaki w różnych kształtach (uspokajają) oraz znakomicie nadające się do aportowania piłeczki. Oto pozostałe zalecane gadżety:

– ubranka w postaci sweterka, bucików, kamizelki lub kombinezonu

– smycz i obroża

– łopatka do usuwania odchodów

– kliker, czyli przyrząd do tresury i eliminowania niepożądanych zachowań

– fotelik samochodowy (ewentualnie szelki)

– mata higieniczna do siusiania

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką pomoc oferują dla swoich klientów pracownie architektoniczne?
Jaką pomoc oferują dla swoich klientów pracownie architektoniczne?
Jedną z głównych usług, jakie pracownie architektoniczne oferują swoim klientom, jest pomoc w projektowaniu i budowie domów i budynków. Wsparcie […]
Ostatnie wpisy