Zastosowanie wind towarowych

Zastosowanie wind towarowych
podwazaj-autorytety
Rynek budowlany
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Winda to urządzenie, którego podstawowym zadaniem jest przenoszenie różnych obiektów w tzw. osi pionowej. Zazwyczaj jest ona na stałe zamontowana w danym budynku (czasami na zewnątrz) i porusza się w specjalnie zaprojektowanym szybie. Szczególnym rodzajem tej konstrukcji jest winda towarowa, przeznaczona przede wszystkim do transportowania rozmaitych przedmiotów w miejscach, gdzie produkuje się je, magazynuje, ewentualnie sprzedaje. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla klasycznego dźwigu i podnośnika.

Rozwiązanie komfortowe w eksploatacji

W kategorii wind towarowych wyróżniamy zarówno konstrukcje elektroniczne, jak i hydrauliczne. W zależności od modelu gwarantują one maksymalne obciążenie od 5 kg do nawet 9 ton. Wykorzystuje się je powszechnie m.in. w zakładach produkcyjnych i przemysłowych, dużych sklepach wielkopowierzchniowych, centrach handlowych, magazynach, bankach, biurach, bibliotekach, a nawet w branży gastronomicznej (hotele, restauracje, piekarnie itp.), gdzie służą do podawania przygotowanych potraw czy transportowania produktów spożywczych. Poza tym znajdują zastosowanie w wielu innych miejscach wymagających przenoszenia rozmaitych ładunków w górę oraz w dół.

Ostatnio bardzo popularne są zwłaszcza wersje przystosowane do montażu w lokalizacjach o mocno ograniczonej przestrzeni, czyli w kominach, siłowniach wiatrowych czy instalacjach typowo przemysłowych. Charakteryzują się one wyraźnie zmniejszoną platformą nośną. Na uwagę zasługują ponadto windy towarowo-osobowe, przeznaczone do transportowania nie tylko przedmiotów, ale również żywych ludzi (np. personelu, serwisantów). Większość z nich jest wyposażonych w niewielką kabinę i hamulec bezpieczeństwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oryginalny i funkcjonalny prezent dla palacza – co wybrać?
Oryginalny i funkcjonalny prezent dla palacza – co wybrać?
Osoby delektujące się aromatem tytoniu, potrzebują wielu akcesoriów, które ułatwiają im codzienne funkcjonowanie. Jeżeli szukacie oryginalnego prezentu dla palacza, możecie […]
Ostatnie wpisy