Zalety korzystania z palet podczas transportu towarów

Zalety korzystania z palet podczas transportu towarów
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Paleta to nieskomplikowana, płaska konstrukcja platformowa wykonana zazwyczaj z naturalnego drewna bądź tworzywa sztucznego. Przeznaczona jest przede wszystkim do przenoszenia oraz magazynowania różnych ładunków. Z tego powodu znajduje szerokie zastosowanie w branży transportowej i spedycyjnej. Na paletach można z powodzeniem przesyłać choćby urządzenia AGD i RTV, meble, komponenty samochodowe, kartony z żywnością, materiały typowo budowlane, sprzęty ogrodowe, a także ziemię, zboża i karmy umieszczone w workach. 

Opcja wyjątkowo ekonomiczna

W naszym kraju najczęściej eksploatowane są klasyczne palety drewniane typu Euro o uniwersalnym charakterze, przystosowane do załadunku z użyciem wózków widłowych. Występują w różnych rozmiarach – np. 80×120 cm, 100×120 cm czy 80×60 cm. W ostatnich latach ogromną popularność zyskały również certyfikowane palety fitosanitarne, spełniające wyśrubowane restrykcje w zakresie czystości i sterylności. Poddaje się je procesowi fumigacji, polegającemu na wystawieniu na działanie wysokiej temperatury przez około pół godziny. Dzięki temu są wolne od zarazków, bakterii i szkodników. Niezależnie od rodzaju wykorzystywanych konstrukcji, przynoszą one wiele konkretnych korzyści. Po pierwsze gwarantują optymalne bezpieczeństwo transportowanym towarom, ponieważ świetnie je stabilizują i pozwalają na owinięcie folią stretch, pasami oraz taśmami. Po drugie każda paleta jest wyceniana indywidualnie i mieści na sobie liczne ładunki, co przekłada się na niski koszt wysyłki. Oto pozostałe zalety:

– szybsza dostawa do adresata (w porównaniu ze zwykłym kurierem),

– brak ograniczeń terytorialnych,

– wszechstronność (można w ten sposób nadać niemal każdą rzecz materialną).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Strefa relaksu w domu – czego nie może w niej zabraknąć?
Strefa relaksu w domu – czego nie może w niej zabraknąć?
Dom jednorodzinny to miejsce, które powinno zapewniać przebywającym w środku osobom optymalny komfort. Niezbędnym rozwiązaniem jest stworzenie w wybranym pomieszczeniu […]
Ostatnie wpisy