Zakątki, w których warto wypoczywać zimą

Zakątki, w których warto wypoczywać zimą
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W okresie zimowym pogoda w naszym kraju nie rozpieszcza, ponieważ jest mroźno i pada śnieg. Poza tym dni są bardzo krótkie, co z pewnością nie sprzyja relaksowi, zwłaszcza w trakcie urlopu. Dlatego też znakomitym pomysłem na wypoczynek i naładowanie akumulatorów jest wyjazd w jakieś ciepłe miejsce na świecie. W ostatnim czasie dużym powodzeniem wśród turystów cieszą się zwłaszcza egzotyczne wyprawy, połączone z wynajęciem jachtu, katamaranu lub innej jednostki pływającej. Jeśli chodzi o jachty Seszele są wyspą, na której funkcjonuje wyjątkowo wiele firm zajmujących się ich czarterowaniem. 

Egzotyczne wyspy to właściwy kierunek, choć nie jedyny

Jednym z miejsc, do których warto się wybrać zimą jest Cypr – wyspa leżąca na Morzu Śródziemnym. Można tam pozwiedzać ciekawe miasta (np. Limassol, Larnakę i Nikozję), wypocząć w znanych kurortach, takich jak choćby Pafos, czy poleżeć na piaszczystej plaży. Innymi wyspami godnymi rozważenia są m.in. hiszpańskie Teneryfa i Fuerteventura, Seszele, a także Malediwy. Popularnym celem podróży turystów jest również Maroko, kraj znajdujący się w północnej Afryce. Posiada on wiele interesujących atrakcji, ale do najważniejszych zaliczamy historyczne miejscowości nadmorskie, wspaniałe, słoneczne plaże i ciepłe morze, w którym z powodzeniem poserfujemy na desce lub ponurkujemy.

Jeśli chodzi o miejsca na czarnym kontynencie, to polecany jest jeszcze wiecznie gorący Egipt i dzika Kenia. Dużym powodzeniem wśród miłośników dalekich wypraw zimową porą cieszą się także kraje azjatyckie, w tym zwłaszcza Tajlandia. Może się ona bowiem poszczycić lazurowym morzem, szerokimi plażami i urokliwymi wioskami z otwartymi na turystów ludźmi. Warto tutaj skorzystać z bogatej oferty atrakcji –  polecane są trekkingi po górach, zwiedzanie parków i świątyń oraz wynajmowanie jednostek pływających. Jeśli chodzi o czartery katamaranów w Tajlandii działa bardzo dużo firm posiadających w swojej ofercie tego rodzaju usługę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Audyt finansowy – co warto wiedzieć?
Audyt finansowy – co warto wiedzieć?
Audyt finansowy jest częścią procesu sprawozdawczości finansowej, która jest wykonywana przez niezależnego audytora. Audyt ten jest regulowany przepisami prawa, a […]
Ostatnie wpisy