W jakich sferach życia potrzebny jest coaching?

W jakich sferach życia potrzebny jest coaching?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach coraz szersze grono osób zaczyna doceniać korzyści, jakie płyną z wykorzystania pomocy coacha lub mentora w różnych sferach życia. Profesjonalizm, doświadczenie i zaangażowanie sprawiają, że coachom ufają również duże firmy i międzynarodowe korporacje. Ich wiedza pozwala na przekazanie cennych wskazówek dotyczących rozmaitych aspektów prowadzenia biznesu, współpracy z partnerami czy rozwijania się na gruncie zawodowym lub osobistym. Kiedy więc warto skorzystać z pomocy coacha i co należy wziąć pod uwagę?

Podążanie własną ścieżką i utarte szlaki rozwoju

Wiele osób na pewnym etapie życia czuje, że brakuje im odpowiedniej wiedzy lub motywacji, by osiągnąć wymarzony sukces. Z kolei niektórzy mierzą się z problemem wręcz odwrotnym – nie brakuje im zapału, lecz nie mogą znaleźć dla siebie drogi, którą podążanie dałoby im satysfakcję. Rozterki te mogą blokować rozwój, pogarszać samopoczucie czy być przyczyną stresów. Jest to znak, że warto rozważyć pomoc wykwalifikowanego coacha. Mogą pomóc wyznaczyć cele, wskazać ścieżkę, jaką dana osoba powinna pójść, wykorzystując własne zasoby i talenty, czy otworzyć oczy na nowe rozwiązania i perspektywy. Jak podpowiada szkoła coachów Meritum, dla optymalizacji wyników niezbędne jest skorzystanie z doświadczenia osób, których praca poparta jest dogłębną wiedzą i szkoleniami. Specjaliści powinni wyróżniać się posiadaniem akredytacji ACTP ICF, będącej gwarantem kompetencji i zaangażowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zlew jednokomorowy – do jakiej kuchni się nada?
Zlew jednokomorowy – do jakiej kuchni się nada?
Najbardziej popularne Zlewozmywaki jednokomorowe to najczęściej spotykany typ zlewozmywaków w kuchni. Są one również znane jako zlewozmywaki jednokomorowe, podblatowe lub […]
Ostatnie wpisy