W jaki sposób skutecznie usunąć resztki kleju?

W jaki sposób skutecznie usunąć resztki kleju?
podwazaj-autorytety
Rynek budowlany
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozmaite naklejki, etykiety, ozdoby, taśmy i folie ochronne stanowią obecnie normę na wielu produktach czy obiektach. Po ich usunięciu w danym miejscu pozostają zazwyczaj resztki kleju, które tworzą bardzo nieestetyczny ślad, pokrywający się z czasem kurzem oraz brudem. Na szczęście istnieje kilka skutecznych metod pozwalających na trwałe pozbycie się kleju z dowolnej powierzchni. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście zastosowanie dedykowanego preparatu czyszczącego, dostępnego m.in. w tym profesjonalnym sklepie internetowym: http://www.violetta-grafik.pl.

Gwarancja ogromnej oszczędności czasu

Wspomniane we wstępie środki czyszczące posiadają specjalny skład chemiczny, który silnie oddziałuje na warstwę kleju, rozpuszczając ją całkowicie w dosłownie kilka sekund. Przeważnie występują w formie sprayu (aerozolu zamkniętego w puszce), choć na rynku znajdziemy również wersję w płynie. Co istotne, nie pozostawiają po sobie absolutnie żadnych smug, nie wpływają negatywnie na strukturę zewnętrzną czyszczonej powierzchni i są w pełni przyjazne dla środowiska naturalnego. Ze względu na uniwersalne przeznaczenie można taki gotowy preparat z powodzeniem używać do eliminowania resztek kleju zarówno z obiektów metalowych, jak i szklanych, plastikowych, a nawet gumowych czy materiałowych (firany, rolety itp.). Dodajmy, że istnieją też różne domowe sposoby na rozwiązanie omawianego problemu. Najbardziej rozpowszechniony z nich polega na wykorzystaniu gorącej wody z niewielkim dodatkiem zwykłego płynu do mycia naczyń. Wystarczy włożyć słoik lub inną rzecz do cieczy, a po kilku minutach klej powinien łatwo zejść z powierzchni. Oprócz tego dobrze sprawdza się olej spożywczy, masło bądź majonez. W tym przypadku należy po prostu nanieść wybrany produkt na zaschniętą warstwę kleju, odczekać dłuższą chwilę, a później dokładnie przetrzeć określone miejsce lekko zwilżoną w wodzie szmatką. Oto pozostałe środki, które mogą nam pomóc:

– spirytus salicylowy, ocet spirytusowy lub denaturat,

– benzyna ekstrakcyjna,

– rozpuszczalnik nitro, ewentualnie aceton,

– WD-40.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przeszklenia i szyby w domu – jakie alternatywy zamiast nich można zastosować w ramach aranżacji
Przeszklenia i szyby w domu – jakie alternatywy zamiast nich można zastosować w ramach aranżacji
Jeszcze do niedawna podstawowym materiałem stosowanym do wypełniania drzwi i okien w domu było szkło. Obecnie coraz większą popularnością cieszą […]
Ostatnie wpisy