Urządzanie biura według zasad Feng Shui

Urządzanie biura według zasad Feng Shui
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gabinet to miejsce, w którym przebywająca osoba powinna się czuć dobrze i komfortowo. Dzięki temu wydajność pracy jest większa, można się skupić na najważniejszych zadaniach, a nawet odpocząć po pracy pijąc dobrą kawę. Miejsce pracy, jakim są biura i gabinety, powinny być zaaranżowane w sposób praktyczny oraz estetyczny, do tego muszą mieć dobry klimat i wprawiać w pozytywny nastrój. Pomoże w tym sztuka Feng Shui.

Jak przenieść Feng Shui do gabinetu?

Organizując gabinet, warto postawić na minimalizm oraz na prostotę. Jeśli chodzi o biurka gabinetowe, powinny być solidne i wykonane z naturalnego materiału. Powinny być ustawione naprzeciwko wejścia do pokoju. Za plecami powinna być ściana, a okno po jednej, albo po drugiej stronie. Warto, aby wszystkie dokumenty oraz książki miały swoje ściśle określone miejsce. Zapewni to porządek i ułatwi organizację pracy przy biurku. Do wnętrza można dodać nieco koloru i wprowadzić tam rośliny doniczkowe. Należy też zadbać o oświetlenie, światło główne wiesza się zwykle nad głową, ale dobrze jest zainwestować też w oświetlenie punktowe, które doświetli biurko podczas pracy. Zaleca się zrezygnować z dużej ilości gadżetów, które mogą rozpraszać i wprowadzać nieład do pomieszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować dziecko do pójścia do szkoły?
Jak przygotować dziecko do pójścia do szkoły?
Pójście do szkoły jest ważnym, fascynującym, a zarazem stresującym wydarzeniem w życiu dziecka. Pierwsze szkolne doświadczenia warunkują późniejsze lata kształcenia. […]
Ostatnie wpisy