Standardowe wyposażenie do gabinetów lekarskich – co się na nie składa?

Standardowe wyposażenie do gabinetów lekarskich – co się na nie składa?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lekarze przyjmują swoich pacjentów w szpitalach, przychodniach lub też prywatnych gabinetach. Każde z tych miejsc wymaga szczególnego wyposażenia. Zatem, co musi się znajdować w każdym współczesnym gabinecie lekarskim? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika.

Z jakiego sprzętu jednorazowego korzystają lekarze przyjmujący w gabinetach?

Czystość w gabinecie lekarskim jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo pacjenta, jak i opiekującego się z nim lekarza oraz personelu niższego. Stąd też ciężko wyobrazić sobie ośrodek, który nie stosuje i nie wymienia po każdym chorym prześcieradła jednorazowego na kozetkach oraz łóżkach. Należy bowiem pamiętać, iż aktualnie profilaktyka chorób zakaźnych i dbałość o higienę są jednymi z podstawowych wymogów stawianych prywatnym i publicznym zakładom opieki zdrowotnej. Oczywiście, sprzęty niemające kontaktu z pacjentem nie muszą być każdorazowo wymieniane, ale prześcieradła do nich nie należą, a wręcz są klasyfikowane, jako jednorazowe.

Osobnym zagadnieniem jest sprzęt jednorazowy przeznaczony do pobierania próbek krwi i moczu. Tak więc bez jednorazowej kaniuli dożylnej współcześnie nie da się praktycznie prowadzić działalności leczniczej. Badania laboratoryjne stały się bowiem standardem diagnostycznym i nie można w większości się bez nich obejść. Podobnie sprawa się ma z pobieraniem moczu. Materiał ten jest równie często badany i pobierany do jednorazowych, sterylnych kubeczków, które musi posiadać każdy gabinet.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zorganizować niezapomniane Halloween dla swojego dziecka?
Jak zorganizować niezapomniane Halloween dla swojego dziecka?
Halloween to doskonała okazja do dania upustu kreatywnej stronie naszej duszy. Chcąc zorganizować przyjęcie pełne mrocznego klimatu dla dzieci, warto […]
Ostatnie wpisy