Standardowe wyposażenie do gabinetów lekarskich – co się na nie składa?

Standardowe wyposażenie do gabinetów lekarskich – co się na nie składa?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lekarze przyjmują swoich pacjentów w szpitalach, przychodniach lub też prywatnych gabinetach. Każde z tych miejsc wymaga szczególnego wyposażenia. Zatem, co musi się znajdować w każdym współczesnym gabinecie lekarskim? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika.

Z jakiego sprzętu jednorazowego korzystają lekarze przyjmujący w gabinetach?

Czystość w gabinecie lekarskim jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo pacjenta, jak i opiekującego się z nim lekarza oraz personelu niższego. Stąd też ciężko wyobrazić sobie ośrodek, który nie stosuje i nie wymienia po każdym chorym prześcieradła jednorazowego na kozetkach oraz łóżkach. Należy bowiem pamiętać, iż aktualnie profilaktyka chorób zakaźnych i dbałość o higienę są jednymi z podstawowych wymogów stawianych prywatnym i publicznym zakładom opieki zdrowotnej. Oczywiście, sprzęty niemające kontaktu z pacjentem nie muszą być każdorazowo wymieniane, ale prześcieradła do nich nie należą, a wręcz są klasyfikowane, jako jednorazowe.

Osobnym zagadnieniem jest sprzęt jednorazowy przeznaczony do pobierania próbek krwi i moczu. Tak więc bez jednorazowej kaniuli dożylnej współcześnie nie da się praktycznie prowadzić działalności leczniczej. Badania laboratoryjne stały się bowiem standardem diagnostycznym i nie można w większości się bez nich obejść. Podobnie sprawa się ma z pobieraniem moczu. Materiał ten jest równie często badany i pobierany do jednorazowych, sterylnych kubeczków, które musi posiadać każdy gabinet.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O jakich rzeczach należy pamiętać, dokonując długoterminowego wynajmu samochodu?
O jakich rzeczach należy pamiętać, dokonując długoterminowego wynajmu samochodu?
Wynajmem samochodu w jednej z wypożyczalni to powszechna czynność w trakcie wyjazdów służbowych oraz prywatnych. Przystępne ceny, zróżnicowane klasy pojazdów […]
Ostatnie wpisy