Sprawa karna? To nie koniec świata!

Sprawa karna? To nie koniec świata!
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Adwokat kraków sprawy karne przeprowadzający w poniższych podpunktach opisuje najważniejsze jej kwestie.

  1. Podstawowe obowiązki osoby występującej w sprawie karnej.

Kluczowym zadaniem jest przyjmowanie korespondencji kierowanej z sądu oraz wstawiennictwo na wszystkie wezwania. Nieobecność, wcześniej w żaden sposób nie zgłoszona, ani nieusprawiedliwiona może skutkować zatrzymaniem oraz przymusowym doprowadzeniem do stosownego organu, a w wielu sytuacjach wydaniem nakazu tymczasowego aresztu.

  1. W jaki sposób wybrać obrońcę?

Każdemu oskarżonemu przysługuje prawo do obrońcy. Może dokonać wyboru samodzielnie albo , kiedy znajduje się w areszcie tymczasowym za pośrednictwem osoby trzeciej. Specjaliści od różnych gałęzi prawa (np. ta kancelaria: http://www.palucki.pl/specjalizacja/), reprezentujący oskarżonego, ustalą nie tylko odpowiednią linię obrony, ale też mogą uczestniczyć w tych samych czynnościach oraz przesłuchaniach, co oskarżony, oraz przedkładać, jako reprezentant stosowne wnioski. Ponadto adwokat bierze czynny udział we wszystkich rozprawach, a także ma dostęp do akt sprawy.

  1. Vademecum oskarżonego

Pierwszym podstawowym prawem oskarżonego oraz podejrzanego jest prawo do obrony, a także możliwość przyznania się do winy lub nie. Zyskuje także prawo do wyjaśnień lub odmowy składania zeznań. W przypadku zeznań świadków lub biegłych może również zadawać samodzielne pytania, a w momencie przedkładania dowodów w sprawie składać oświadczenia. Posiada również możliwość do przedstawiania indywidualnych wniosków dowodowych oraz powołania świadków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Działania, jakie należy podjąć w celu ochrony budynku przed pożarem
Działania, jakie należy podjąć w celu ochrony budynku przed pożarem
Budynki użyteczności publicznej, zanim zostaną odebrane i oddane do użytku, muszą przejść testy przeciwpożarowe. Jest tak dlatego, że pojawienie się […]
Ostatnie wpisy