Sposoby na szybkie rozbudowanie zespołu projektowego – jak znaleźć odpowiednich pracowników?

Sposoby na szybkie rozbudowanie zespołu projektowego – jak znaleźć odpowiednich pracowników?
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najważniejszym i najcenniejszym zasobem każdego przedsiębiorstwa są zatrudnieni pracownicy. Firmy, które planują szybką rozbudowę zespołu projektowego, mogą rekrutować fachowców na własną rękę lub skorzystać z usług firm outsourcingowych. Pierwsze rozwiązanie wymaga czasu, drugie pozwala uzyskać natychmiastowe efekty.

Deficyt pracowników w branży IT

W ostatnim czasie na polskim rynku pracy panuje permanentny deficyt fachowców. Jest to szczególnie odczuwalne w branży IT. Niedobór programistów sprawia, że znalezienie nowych pracowników do kolejnych projektów nie jest zadaniem łatwym. Rekrutacja to czasochłonny i kosztowny proces, który polega często na podbieraniu specjalistów konkurencji. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z team sharing’u, usłudze polegającej na zleceniu wykonania konkretnego zadania zewnętrznemu zespołowi projektowemu.

Korzyści usług outsourcingowych

W zależności od preferencji zleceniodawcy, wynajęty zespół projektowy może pracować w wyznaczonej przez klienta siedzibie firmy lub w sposób zdalny. Istnieje również możliwość zastosowania modelu mieszanego. Korzystanie z tej usługi pozwala uzyskać natychmiastowy dostęp do wykwalifikowanych i doświadczonych fachowców. Zespół jest doskonale przygotowany do samodzielnej realizacji zadań pod nadzorem i kontrolą klienta. Jest to rozwiązanie umożliwiające optymalizację kosztów działania firmy, ponieważ przedsiębiorca nie musi zatrudniać nowych pracowników na stałe, a jedynie korzysta z ich usług podczas realizacji konkretnego projektu. Korzystanie z outsourcingu pozwala także zachować usługobiorcy wyłączne prawo do kodu źródłowego i dostęp do technologicznego know-how.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Organizacja eventu – jak wygląda proces przygotowywania?
Organizacja eventu – jak wygląda proces przygotowywania?
Planowanie wydarzenia to dużo pracy, ale jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby ułatwić sobie zadanie. Oto kilka wskazówek dotyczących […]
Ostatnie wpisy