Przygotowanie do zawodu księgowego – co należy zrobić, aby nim zostać?

Przygotowanie do zawodu księgowego – co należy zrobić, aby nim zostać?
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje co najmniej kilka ścieżek rozwoju, które pozwalają zostać księgowym. Co ciekawe, większość z nich nie wymaga ani dyplomu z rachunkowości, ani wyższego wykształcenia. Jak zatem zostać specjalistą w tej dziedzinie?

Ścieżka kariery

Podstawowym warunkiem, który stawiany jest wobec przyszłych księgowych to wykształcenie średnie. Osoba po maturze może objąć stanowisko młodszego księgowego, ale dalsze etapy rozwoju wymagają już szkoleń. Po ich ukończeniu można uzyskać fachową wiedzę, jak i certyfikaty oraz dyplomy zaświadczające o ukończeniu szkolenia. Dokumenty są nie tylko potwierdzeniem zdobytych kompetencji, ale również świetnym wpisem do CV. Więcej na ich temat możemy dowiedzieć się na stronie internetowej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, pod adresem https://skwp.pl/. Cennym źródłem doświadczenia na początku może być staż. Poza kursami doszkalającymi można również ukończyć studia wyższe z tytułem licencjata lub magistra. Wraz z rozwojem zawodowym i poszerzaniem doświadczenia wielu specjalistów decyduje się na uzyskanie certyfikatu księgowego. Rodzaj dodatkowych szkoleń uwarunkowany jest przez konkretną ścieżkę rozwoju i potrzeby w danym przedsiębiorstwie czy zakres wykonywanych obowiązków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kilka wskazówek dla początkujących robotyków
Kilka wskazówek dla początkujących robotyków
Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat nastąpił gwałtowny rozwój nowych technologii. Wiele innowacyjnych urządzeń i rozwiązań pojawiło się zwłaszcza w zakładach […]
Ostatnie wpisy