Pomysły na udekorowanie stołu na święta

Pomysły na udekorowanie stołu na święta
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Święta to czas, kiedy wspólnie z najbliższymi oraz gośćmi zasiadamy do uroczystych posiłków. Jest to moment wyjątkowy i uroczysty, dlatego staramy się podkreślić jego atmosferę stosownymi dekoracjami i nakryciami stołu. W jaki sposób szybko i efektownie zmienić świąteczny stół w dekoratorskie arcydzieło?

Gadżety ze sklepu

Sklepy z wyposażeniem domu oferują wiele rozwiązań dla poszukujących dekoracji klientów. Można w nich kupić praktycznie wszystko – komplety dekoracyjnych sztućców, łyżki, noże i widelce na sztuki, ozdobne serwetki papierowe oraz z tkaniny. Dużym powodzeniem cieszą się ozdobne świece osadzone w wyrafinowanych świecznikach. Światło świec idealnie podkreśla niezwykłą atmosferę świąt. Samo kupno odpowiednich akcesoriów to jednak nie wszystko. Należy je jeszcze odpowiednio zaaranżować.

Jak wykorzystać dekoracje?

Podstawą nakrycia stołu jest oczywiście obrus. Tradycyjnie świąteczny obrus bywa na ogół biały lub écru, choć zdarzają się i odważniejsze kolory, jak choćby ciemnozielony, czerwony,  czy błękitny. Gładki obrus stanowi doskonałe tło dla dekoracji. Z pewnością dobrym wyborem są eleganckie serwetki, które można złożyć w fantazyjne kształty. Można je również wykorzystać jako etui do sztućców, dodatkowo obwiązując je ozdobną wstążką.

Podczas planowania uroczystego posiłku, niejednokrotnie okazuje się, że część sztućców w tajemniczych okolicznościach zniknęła z kompletu. Warto wcześniej przeliczyć poszczególne egzemplarze, aby w ostatniej chwili nie zabrakło ich dla gości. Na szczęście zakupienie pojedynczych sztućców nie jest trudne. W wielu sklepach dostępne są choćby widelce na sztuki. Na świątecznym stole mogą pojawić się również ozdobne świece i stroiki, które umiejętnie wkomponowane między nakrycia stołu, podkreślą wyjątkowy charakter spotkania.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Efektowna kreacja na bal karnawałowy – dodatki, które dodają stylu
Efektowna kreacja na bal karnawałowy – dodatki, które dodają stylu
Sezon karnawałowy ruszył już pełną parą. Po długim czasie oczekiwania stają przed nami otworem najmodniejsze, knajpy, restauracje i lokale taneczne. […]
Ostatnie wpisy