Nurkowanie – na czym polega?

Nurkowanie – na czym polega?
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nurkowanie to popularna aktywność na Malediwach. Jest to świetny sposób na obserwację podwodnego świata i dowiedzenie się więcej o funkcjonowaniu rafy koralowej i życia morskiego. Nurkowanie może odbywać się z łodzi lub z brzegu, w zależności od tego, jaki rodzaj nurkowania chcesz wykonać.

Rodzaje nurkowania

Nurkowanie rekreacyjne – ten rodzaj nurkowania jest dla tych, którzy chcą po prostu doświadczyć dreszczyku emocji związanych z przebywaniem pod wodą. Nurkowanie na Malediwach to dla wielu pozycja obowiązkowa podczas wyjazdu. Miejsca nurkowania rekreacyjnego są zazwyczaj płytkie, ale mogą być tak głębokie jak 45 metrów (147 stóp).

Nurkowanie techniczne – ten typ nurkowania jest wykonywany przez doświadczonych nurków, którzy chcą zbadać głębsze głębokości przy użyciu bardziej złożonego sprzętu. Sprzęt używany w nurkowaniu technicznym obejmuje rebreathery i rebreathery z zamkniętym obiegiem, które wydobywają dwutlenek węgla z wydychanego oddechu i dodają do niego tlen z powrotem w celu ponownego użycia. Systemy te mogą również zawierać dwa zbiorniki gazu zamiast jednego, tak aby zawsze było dostępne alternatywne zasilanie. Nurkowanie techniczne ma swój własny system certyfikacji, obejmujący wiele poziomów od podstawowego do poziomu mistrza instruktora.

Gdzie się wybrać?

W całym regionie jest ponad 200 miejsc do nurkowania, od płytkich raf po głębokie spadki, jaskinie i wraki. Najpopularniejsze miejsca znajdują się w Male Atoll, gdzie można zobaczyć ogromne ławice ryb, manty i rekiny wielorybie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakiego materiału piżamy?
Z jakiego materiału piżamy?
Piżama to niezwykle istotny element codziennej garderoby, ponieważ zapewnia optymalny komfort termiczny podczas snu, zakrywając jednocześnie nagie ciało. Przy jej […]
Ostatnie wpisy