Nieocenione akcesoria i zabawki, które zajmą najmłodszych na długi czas

Nieocenione akcesoria i zabawki, które zajmą najmłodszych na długi czas
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gotowanie obiadu, pranie, sprzątanie i opieka nad niemowlakiem może być nie lada wyzwaniem nawet dla bardzo zorganizowanej mamy. Jak sobie poradzić z tym natłokiem domowych obowiązków? Dużą pomocą w ogarnięciu tego nawału pracy są zabawki i akcesoria, które zajmują najmłodszych na długi czas. Dają one sposobność mamom na spokojne dokończenie gotowania obiadu czy składania ubrań.

W zasięgu małych ruchliwych rączek

Ale to nie jedyne zalety zabawek, o których mowa. Dzięki nim dzieci poznają lepiej świat – kolory, kształty, faktury, dźwięki. Dla niemowlaków wprost idealną taką zabawką jest mata edukacyjna. Przytulna i ciepła pozwala dziecku wygodnie leżeć, a zawieszone na pałąkach zabawki przyciągają swoim wyglądem zainteresowany wzrok i małe rączki. Odpowiednio dobrane zawieszki nie tylko stymulują wzrok i dotyk, ale też słuch. Przy grzechotkach, gryzakach i maskotkach czas maluchowi będzie biegł szybko, ale też wyjątkowo ciekawie.

Spacer dla bosych stópek

Nieco starsze dzieci, które opanowały już umiejętność siedzenia i chodzenia, potrzebują innej zachęty. Z myślą o nich powstały ścieżki sensoryczne (w postaci maty lub puzzli). Spacer po różnych powierzchniach – miękkich i twardych, o różnej strukturze – nie tylko przyjemnie masuje bose stópki, ale pobudza receptory zmysłu, wzmacnia mięśnie nóg i uczy malucha równowagi.

Maty edukacyjne i ścieżki sensoryczne to sprawdzony sposób, by wesprzeć indywidualny rozwój dziecka i jednocześnie zachęcić go do samodzielnej i spontanicznej zabawy. Bogaty wybór akcesoriów i zabawek, które zajmują najmłodszych na długi czas będziemy mogli znaleźć choćby pod wskazanym adresem internetowym https://emizu.pl/Maty-edukacyjne-c23.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakich środków warto używać do mycia okien?
Jakich środków warto używać do mycia okien?
Mycie okien nie należy do skomplikowanych czynności, ale potrafi spędzić sen powiek, gdy okna po umyciu wciąż nie wyglądają dobrze. […]
Ostatnie wpisy