Nieocenione akcesoria i zabawki, które zajmą najmłodszych na długi czas

Nieocenione akcesoria i zabawki, które zajmą najmłodszych na długi czas
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gotowanie obiadu, pranie, sprzątanie i opieka nad niemowlakiem może być nie lada wyzwaniem nawet dla bardzo zorganizowanej mamy. Jak sobie poradzić z tym natłokiem domowych obowiązków? Dużą pomocą w ogarnięciu tego nawału pracy są zabawki i akcesoria, które zajmują najmłodszych na długi czas. Dają one sposobność mamom na spokojne dokończenie gotowania obiadu czy składania ubrań.

W zasięgu małych ruchliwych rączek

Ale to nie jedyne zalety zabawek, o których mowa. Dzięki nim dzieci poznają lepiej świat – kolory, kształty, faktury, dźwięki. Dla niemowlaków wprost idealną taką zabawką jest mata edukacyjna. Przytulna i ciepła pozwala dziecku wygodnie leżeć, a zawieszone na pałąkach zabawki przyciągają swoim wyglądem zainteresowany wzrok i małe rączki. Odpowiednio dobrane zawieszki nie tylko stymulują wzrok i dotyk, ale też słuch. Przy grzechotkach, gryzakach i maskotkach czas maluchowi będzie biegł szybko, ale też wyjątkowo ciekawie.

Spacer dla bosych stópek

Nieco starsze dzieci, które opanowały już umiejętność siedzenia i chodzenia, potrzebują innej zachęty. Z myślą o nich powstały ścieżki sensoryczne (w postaci maty lub puzzli). Spacer po różnych powierzchniach – miękkich i twardych, o różnej strukturze – nie tylko przyjemnie masuje bose stópki, ale pobudza receptory zmysłu, wzmacnia mięśnie nóg i uczy malucha równowagi.

Maty edukacyjne i ścieżki sensoryczne to sprawdzony sposób, by wesprzeć indywidualny rozwój dziecka i jednocześnie zachęcić go do samodzielnej i spontanicznej zabawy. Bogaty wybór akcesoriów i zabawek, które zajmują najmłodszych na długi czas będziemy mogli znaleźć choćby pod wskazanym adresem internetowym https://emizu.pl/Maty-edukacyjne-c23.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Smarowanie prowadnic – co należy wiedzieć?
Smarowanie prowadnic – co należy wiedzieć?
Dlaczego jest to ważne? Smarowanie prowadnic jest ważną sprawą w utrzymaniu maszyny. Niewłaściwie przeprowadzone może doprowadzić do uszkodzenia prowadnic, a […]
Ostatnie wpisy