Neopren – czym charakteryzuje się ten materiał?

Neopren – czym charakteryzuje się ten materiał?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Strój składający się z materiału neoprenowego to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia osoby, która uprawia sporty wodne. Nie ma przy tym znaczenia, kiedy odbywają się treningi. Pianka neoprenowa używana jest na ogół przez cały rok, zmieniają się tylko jej rodzaje i grubości – wychłodzenie w czasie wielu godzin spędzonych w wodzie może mieć miejsce także latem. Ale dlaczego to właśnie ten materiał stał się podstawowym ubiorem surferów, nurków i pływaków? Stało się tak dzięki jego kilku szczególnym właściwościom. 

Przede wszystkim izolacja

Neopren to materiał, który uzyskuje się wskutek syntetyzacji kauczuku. Powstała w ten sposób pianka posiada doskonałe właściwości termiczne. Kontakt z wodą, zwłaszcza długotrwały, prowadzi do szybkiego wychłodzenia organizmu, co może mieć miejsce nawet w upalne dni. Pianka skutecznie izoluje skórę nie tylko od samej wody, ale też od jej niskiej temperatury. Zarazem pozwala ona na utrzymanie odpowiedniej ciepłoty ciała uniemożliwiając jej uchodzenie. 

Strój, który ułatwia pływanie

Zalety termiczne pianek neoprenowych uzupełniają jej właściwości mechaniczne. Pianki są lekkie, co ułatwia utrzymanie się na wodzie, przy okazji zwiększając bezpieczeństwo. Ich wytrzymała, rozciągliwa struktura nie krępuje ruchów. Pozwala to spersonalizowany dobór stroju, który przylega do ciała i nie tworzy nieestetycznych fałd. Na stronie  https://makanisurfshop.com/ można zapoznać się z ofertą kostiumów z neoprenu. Wybierając odpowiedni model należy wziąć pod uwagę przeznaczenie pianki, jej grubość i rozmiar. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
GPS – urządzenia i systemy, które w coraz większej ilości pojawiają się na rynku
GPS – urządzenia i systemy, które w coraz większej ilości pojawiają się na rynku
Dzięki wyniesieniu satelitów na orbitę ziemi udało się wprowadzić w życie wiele użytecznych technologii i systemów. Jednym z niezwykle pomocnych […]
Ostatnie wpisy