Na czym polega działalność firm oferujących skup aut?

Na czym polega działalność firm oferujących skup aut?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach można zauważyć pewien utrzymujący się trend – pojawia się coraz więcej firm oferujących skup aut, które stopniowo wypierają z rynku klasyczne komisy samochodowe. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele, ale najważniejszą jest chyba fakt, że tego typu podmioty skupują zarówno sprawne, jak i uszkodzone pojazdy w celu ich jak najszybszego sprzedania. A w związku z tym, że zależy im na czasie, często są nawet w stanie zapłacić nieco więcej. Nie pełnią zatem tak jak komis wyłącznie roli pośrednika między sprzedającym a kupującym, gdzie przedmiotem sprzedaży jest zawsze samochód nieuszkodzony.

Procedura zakupu samochodu krok po kroku

Obecnie na naszym rodzimym rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się skupem aut sprawnych oraz uszkodzonych. Zdecydowanie najskuteczniejszym i najłatwiejszym sposobem na ich znalezienie jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej, uwzględniając przy tym swoje miejsce zamieszkania. Można na przykład wpisać frazę “skup aut w Choszcznie” i wtedy wyskoczą wszystkie firmy z tej konkretnej miejscowości. Zanim jednak zdecydujemy się na odwiedzenie takiego miejsca, powinniśmy dowiedzieć się, jak dokładnie ono działa.

W pierwszej kolejności następuje wycena samochodu. Niekiedy jej wstępna wersja dostępna jest już na stronie internetowej danej firmy, dzięki czemu istnieje możliwość skrócenia tego etapu do niezbędnego minimum. Warto podkreślić, że w procesie wyceny może uczestniczyć profesjonalny rzeczoznawca wynajęty przez skup, choć zależy to w dużej mierze od rozmiarów uszkodzeń naszego pojazdu.

Po ustaleniu ceny podpisywana jest umowa kupna-sprzedaży, czego rezultatem jest przekazanie własności auta. Osoba sprzedająca musi koniecznie posiadać przy sobie takie dokumenty, jak dowód osobisty, dowód rejestracyjny pojazdu i jego kartę oraz polisę OC. Dodatkowo trzeba mieć kluczyk i pilot. Należy dodać, że końcowa cena często nieco przewyższa realną wartość auta, ponieważ skupowi zależy na jak najszybszym jego nabyciu i odsprzedaniu,

Ostatnim etapem jest sprzedaż samochodu w takiej cenie, jaka umożliwia firmie zysk, choćby nieznaczny. Przed skorzystaniem z usług skupu, można najpierw omówić formalności z jego przedstawicielem. Takie punkty działają w wielu miejscach Polski, m.in. w Stargardzie, o czym można dowiedzieć się na https://cargryf.pl/skup-aut/stargard/.

Zalety sprzedaży auta w skupie

Jak wynika z poprzedniego akapitu, metody działania skupu samochodów są jasne. Podstawową korzyścią dla osoby sprzedającej sprawne lub uszkodzone auto jest możliwość znacznie szybszego pozyskania gotówki niż w komisie. Ponadto, oszczędzamy czas, ponieważ cała procedura zakupu trwa zazwyczaj około dwie godziny i może zostać przeprowadzona w dowolnym dniu tygodnia. Duże znaczenie ma również wygoda, polegająca na tym, że to skup zapewnia rzeczoznawcę i załatwia wszelkie formalności, więc sami nie musimy w zasadzie nic robić.

Z tego typu miejsca warto też skorzystać z innego powodu, a mianowicie ze względów bezpieczeństwa. Większość firm z tej branży działających w Polsce umożliwia bowiem podpisanie umowy w oddziale danego banku, a gotówka jest wpłacana bezpośrednio na konto klienta chyba, że zażyczy on sobie pieniądze do ręki – wówczas oczywiście jego prośba zostaje spełniona.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakich elementów zbudowana jest skrzynia biegów?
Z jakich elementów zbudowana jest skrzynia biegów?
Skrzynia biegów vw t5 jest głównym elementem układu napędowego Twojego samochodu. Składa się z serii kół zębatych, które przenoszą moc […]
Ostatnie wpisy