Mozaika, czyli niewielkie płytki o dużym potencjalne

Mozaika, czyli niewielkie płytki o dużym potencjalne
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mozaika to sposób dekorowania powierzchni znany od czasów antycznych. Współczesne mozaiki nie są już domeną bogatych domów – na podobne rozwiązania w łazience może sobie pozwolić wiele osób. Co warto wiedzieć o nim wiedzieć?

Mozaiki łazienkowe – podstawowe informacje

Mozaiki mogą być zarówno elementem zastępującym płytki łazienkowe i pokrywać całą ścianę lub podłogę, jak i stanowić element wypełniający tylko określone przestrzenie. W handlu spotykamy produkty różnych typów i wzorów, dzięki czemu można dobrać model, odpowiedni do naszej aranżacji. Przykładowo mozaiki hiszpańskie świetnie sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, gdzie ich geometryczne wzory będą uzupełnieniem minimalistycznej aranżacji, jak i w pomieszczeniach utrzymanych w stylu retro. Współczesne mozaiki mogą zaoferować znacznie szybszy montaż od swoich poprzedniczek. Najczęściej kupowane są w formie tak zwanych plastrów – grup drobnych elementów, naniesionych na siateczkę z włókna szklanego. Oczywiście istnieje możliwość rozcięcia go, aby odpowiednio dopasować elementy mozaiki do konkretnej powierzchni, na której jest układana. Dzięki takim rozwiązaniom prace z użyciem tego materiału przebiegają szybko i bezproblemowo, a ich pracochłonność jest stosunkowo niska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie dodatki do domu są praktyczne?
Jakie dodatki do domu są praktyczne?
Wprowadzając się do swojego domu, zawsze staramy się, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Najpierw spędzamy wiele tygodniu rozmyślając […]
Ostatnie wpisy