Mozaika, czyli niewielkie płytki o dużym potencjalne

Mozaika, czyli niewielkie płytki o dużym potencjalne
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mozaika to sposób dekorowania powierzchni znany od czasów antycznych. Współczesne mozaiki nie są już domeną bogatych domów – na podobne rozwiązania w łazience może sobie pozwolić wiele osób. Co warto wiedzieć o nim wiedzieć?

Mozaiki łazienkowe – podstawowe informacje

Mozaiki mogą być zarówno elementem zastępującym płytki łazienkowe i pokrywać całą ścianę lub podłogę, jak i stanowić element wypełniający tylko określone przestrzenie. W handlu spotykamy produkty różnych typów i wzorów, dzięki czemu można dobrać model, odpowiedni do naszej aranżacji. Przykładowo mozaiki hiszpańskie świetnie sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, gdzie ich geometryczne wzory będą uzupełnieniem minimalistycznej aranżacji, jak i w pomieszczeniach utrzymanych w stylu retro. Współczesne mozaiki mogą zaoferować znacznie szybszy montaż od swoich poprzedniczek. Najczęściej kupowane są w formie tak zwanych plastrów – grup drobnych elementów, naniesionych na siateczkę z włókna szklanego. Oczywiście istnieje możliwość rozcięcia go, aby odpowiednio dopasować elementy mozaiki do konkretnej powierzchni, na której jest układana. Dzięki takim rozwiązaniom prace z użyciem tego materiału przebiegają szybko i bezproblemowo, a ich pracochłonność jest stosunkowo niska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Cięcie blachy laserem – czy jest bezpieczne?
Cięcie blachy laserem – czy jest bezpieczne?
W przemyśle i szeroko pojętym budownictwie jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów jest blacha. Powstają z niej bowiem m.in. profile i […]
Ostatnie wpisy