Manicure – czy można go wykonać w domu?

Manicure – czy można go wykonać w domu?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Manicure to popularny zabieg polegający na upiększaniu paznokci u rąk. Bardzo wiele kobiet poddaje się mu w profesjonalnym salonie kosmetycznym, gdyż jest to gwarancja uzyskania satysfakcjonującego efektu końcowego. Niestety istnieje też spora grupa pań, które nie mogą sobie na to pozwolić ze względów ekonomicznych albo po prostu z powodu braku wolnego czasu. W takiej sytuacji rozsądnym rozwiązaniem jest samodzielne wykonanie manicure w warunkach domowych. 

Bez odpowiednich narzędzi i preparatów ani rusz

Aby wykonać manicure w zaciszu mieszkania, należy najpierw usunąć stare warstwy lakieru za pomocą wacików nasączonych w zmywaczu acetonowym. Kolejny etap to dokładne opiłowanie płytek w celu otrzymania paznokci o gładkiej powierzchni oraz lekko zaokrąglonych brzegach. Idealnie nadaje się do tego specjalne urządzenie wyposażone we frezy. Warto w szczególności pomyśleć o frezach z węglika spiekanego, ponieważ są niepodatne na tępienie i ścieranie. Zapewnia im to wieloletnią żywotność. Poza tym wyróżniają się oryginalnym systemem nacięć, który niweluje ryzyko nadmiernego nagrzewania obszaru roboczego. Następny krok opiera się na zmiękczeniu skórek w wodzie z dodatkiem mydła i ich wyeliminowaniu z użyciem drewnianego kopytka, ewentualnie stalowych cążków. Pozostałe wymagane czynności to: zmatowienie płytek kostką polerską, nałożenie bazy, lakieru i utwardzającego topu, a także nawilżenie paznokci oliwką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pościel bambusowa – jakie ma zalety?
Pościel bambusowa – jakie ma zalety?
Pościel bambusowa to popularny wybór dla tych, którzy preferują naturalne materiały w swoim domu. Bambus to materiał przyjazny środowisku, jest […]
Ostatnie wpisy