Kosmetyki do cery naczynkowej

Współcześnie wiele kobiet zmaga się z wyjątkowo problematyczną cerą naczynkową. Charakteryzuje się ona przede wszystkim bardzo płytkim unaczynieniem, przez co jest podatna na występowanie miejscowych zaczerwienień, podrażnień oraz rozmaitych niedoskonałości (trądziku, łuszczycy itp.). Aby w dużym stopniu zniwelować wymienione objawy, należy koniecznie używać odpowiednich produktów kosmetycznych w codziennej pielęgnacji twarzy. Zostaną one wymienione w dalszej części artykułu.

Porządny krem nawilżający to podstawa 

W przypadku posiadania cienkiej i suchej cery naczynkowej zaleca się w pierwszej kolejności unikanie zbyt długiego przebywania na słońcu (z powodu promieniowania UV) oraz w warunkach nagłych zmian temperatur, spożywanie co najmniej dwóch litrów wody każdego dnia, dbanie o optymalne nawilżenie powietrza w domu, a także rezygnację z gorących kąpieli i korzystania z solariów. Jednocześnie trzeba wykorzystywać kosmetyki pozbawione szkodliwych dla skóry substancji, takich jak choćby SLS, parabeny czy alkohol. Wynika to z faktu, że niemal od razu po nałożeniu uczulają one delikatną cerę.

Głównym godnym polecenia produktem jest krem wzmacniający bogaty w rutynę i witaminę C – o działaniu niwelującym widoczność naczynek (poprzez ich uszczelnienie) oraz regenerującym naskórek od wewnątrz. Do zmywania makijażu i brudu warto natomiast używać lekki płyn micelarny z panthenolem i wodą różaną w składzie. Oba kosmetyki kupimy w tym profesjonalnym sklepie online: https://www.sohoglam.pl/. Pozostałe wartościowe rozwiązania to serum rozjaśniające, maseczka na bazie czerwonej glinki, a także hydrolat z aloesu.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 5 =