Kiedy można ubiegać się o zwrot prowizji kredytowej?

Kiedy można ubiegać się o zwrot prowizji kredytowej?
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od roku 2019 kredytobiorcy, którzy chcieliby uzyskać zwrot prowizji od spłaconego kredytu, mają bardzo ułatwione zadanie. Zazwyczaj jest to dodatkowy koszt kredytu, który potrafi mocno obciążyć kieszeń przy zaciąganiu zobowiązania, dlatego też, choć częściowe odzyskanie danej kwoty, może być pożytecznym zastrzykiem gotówki.

Kiedy ubiegać się o zwrot?

Bardzo ważną informacją jest to, że taka prowizja jest zwracana tylko w przypadku kredytów udzielonych dla osób fizycznych, czyli zazwyczaj będą to zobowiązania takie jak kredyt gotówkowy i hipoteczny. Kolejną ważną kwestią, o której zapominają niektórzy kredytobiorcy, jest to, że jest to koszy rozliczany w czasie i jeśli ktoś nie nadpłacał kredytu, by spłacić go co najmniej miesiąc wcześniej, to nie może liczyć na żadne pieniądze. Dlatego też najlepiej jest o tym pamiętać za każdym razem, gdy zdarzy się, że taki kredyt będzie spłacony co najmniej 30 dni wcześniej.

Czy trzeba tak naprawdę upominać się o pieniądze? Zwrot prowizji przy wcześniejszej spłacie kredytu Alior bank, czy w niektórych innych bankach jest o tyle prosty, że doradcy klienta często sami wspominają o tym, że dana kwota się należy, ponieważ widzą, że kwota została nadpłacona i muszą wypełnić swój obowiązek wobec klientów.

Jednak jeśli mimo wszystko klient nie zostanie poinformowany o takim fakcie, to warto upomnieć się o swoje. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej na ten temat, to warto zajrzeć na stronę https://zwrotyprowizjibankowej.pl/konsolidacja-zwrot, gdzie znajdują się dodatkowe informacje, które pomogą w przypadku problemów z końcowym rozliczeniem spłaty kredytu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ponton wędkarski – budowa i przydatne gadżety
Ponton wędkarski – budowa i przydatne gadżety
Wędkarstwo to w naszym kraju bardzo popularne hobby, będące dla wielu ludzi główną formą rozrywki. Niektórzy z nich decydują się […]
Ostatnie wpisy