Kiedy i dlaczego warto umówić dziecko na wizytę u psychologa

Wizyta u psychologa dziecięcego nie jest już powodem do wstydu, jak bywało dawniej. Obecnie wiele osób korzysta z jego porad, ponieważ profesjonalne podejście do problemów dziecka może pomóc w ich niwelowaniu. Czasem wystarczy jedna czy dwie konsultacje, najczęściej jednak psycholog prowadzi dłuższą terapię, nierzadko obejmując nią także rodziców.

Co powinno skłonić rodziców do wizyty

W przypadku młodszych dzieci zdarza się, że mają one problemy w kontaktach z rówieśnikami, albo też słabsze możliwości poznawcze, lub ich reakcja bywa nieadekwatna do bodźca. Takie sytuacje najczęściej obserwują wychowawczynie w przedszkolu i sygnalizują to rodzicom. Oni sami nie mają punktu odniesienia, szczególnie gdy mają tylko jedno dziecko i nie zauważają żadnych zaburzeń zachowania. W takim przypadku warto jednak skonsultować malca z psychologiem i skorzystać z jego pomocy. Można umówić się na taką wizytę na przykład poprzez stronę: http://www.psychoterapia.lublin.pl.

Inną sytuacją, która powinna zaniepokoić rodziców, szczególnie starszych dzieci jest ich inne niż zwykle zachowanie. Nastolatek może stać się zamknięty, niechętnie będzie mówił o swoich problemach. Może też reagować agresją na próby rozmowy. Na pewno łatwiej będzie mu porozmawiać z psychologiem, który postara się znaleźć metody rozwiązania problemów.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden + 15 =