Jakie zalety ma pellet drzewny?

Jakie zalety ma pellet drzewny?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech/Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pellety drzewne są odnawialną, zrównoważoną i czystą w spalaniu alternatywą dla paliw kopalnych. Pellety te są produkowane ze sprasowanych trocin lub rozdrobnionych odpadów drzewnych i spalają się z mniejszą ilością popiołu niż tradycyjne paliwa stałe.

Jeśli zastanawiasz się nad wykorzystaniem pelletów do ogrzewania domu, oto niektóre z ich licznych zalet:

Efektywność energetyczna

Pelety drzewne wytwarzają więcej ciepła niż węgiel czy olej, ponieważ mają większą gęstość energetyczną (energia na jednostkę objętości). Oznacza to, że można uzyskać więcej ciepła z mniejszej ilości materiału, więc jest bardziej wydajny niż tradycyjne paliwa.

Niższa emisja

Ponieważ są one wykonane z materiałów odnawialnych, pellety drzewne wytwarzają mniejszą emisję gazów cieplarnianych niż tradycyjne paliwa, takie jak węgiel i olej. Wytwarzają również mniej cząsteczek w powietrzu w Twoim domu niż węgiel czy olej.

Zmniejszenie zanieczyszczeń 

Piece na pellety drzewne nie wymagają energii elektrycznej do działania, tak jak inne rodzaje grzejników, więc nie będą uwalniać tlenku węgla do powietrza, jak niektóre elektryczne systemy grzewcze. Ponadto, piece te nie wytwarzają widocznych płomieni jak kominki, więc nie ma ryzyka gromadzenia się dymu wewnątrz domu!

Niższy koszt niż w przypadku paliw kopalnych 

Pellety drzewne są tańsze w przeliczeniu na jednostkę niż większość paliw kopalnych, ponieważ są produkowane z łatwo dostępnego źródła.

Jeśli chcesz go posiadać, to pellet Barlinek jest miastem, w którym łatwo to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać wygodne buty na obcasie?
Jak wybrać wygodne buty na obcasie?
Szpilki czy buty na słupku dodają kobiecości i pewności siebie każdej z pań. Niestety, bardzo często, mimo iż buty na […]
Ostatnie wpisy