Jakie warunki należy zapewnić zwierzętom hodowlanym?

Jakie warunki należy zapewnić zwierzętom hodowlanym?
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pogłowie zwierząt hodowlanych na świecie ciągle rośnie. Rośnie także spożycie mięsa, a przemysł przetwórczy rozwija się z ogromną prędkością. Z drugiej strony przywiązuje się coraz większą wagę do tego, aby zwierzęta hodowlane były dobrze traktowane i nie były karmione antybiotykami.

Jak zadbać o dobrostan zwierząt hodowlanych

Pojawia się coraz więcej przepisów, które zmieniają sytuację zwierząt hodowlanych, zwiększając tak zwany dobrostan. Zwierzęta muszą mieć zapewnione odpowiednie pożywienie, niezależnie od tego, w jakim celu są trzymane przez hodowcę. Ważne jest również to aby trzoda nie żyła w strachu, miała zapewniony komfort termiczny i osłonę przed wpływem czynników atmosferycznych. Dla zwierząt musi być również przeznaczona odpowiednia przestrzeń by miały swobodę ruchu.

Należy również zadbać o to by wentylacja chlewni, obory czy kurnika była prawidłowa. Aby zastosowane wentylatory miały odpowiednią moc, a przekroje kanałów wentylacyjnych zapewniały prawidłową wymianę powietrza. Niezwykle ważne jest również to aby zwierzęta miały zapewnioną stałą opiekę weterynaryjną.

Wbrew pozorom działania te mają wpływ nie tylko na same zwierzęta, ale oddziałują także na jakość przyszłego produktu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega doradztwo biznesowe dla małych przedsiębiostw?
Na czym polega doradztwo biznesowe dla małych przedsiębiostw?
Prowadzenie własnej firmy to możliwość osiągnięcia niezależności oraz swobody finansowej. Chcąc jednak dojść do pewnego pułapu, trzeba firmę odpowiednio rozwinąć […]
Ostatnie wpisy