Jakie kwestie uwzględnić przy urządzaniu salonu?

Jakie kwestie uwzględnić przy urządzaniu salonu?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pokój dzienny jest najważniejszym pomieszczeniem w Twoim domu. To tam bawisz się i spotykasz z gośćmi, więc powinien być zachęcającą przestrzenią. Najlepszym sposobem, aby Twój salon wyglądał świetnie jest skupienie się na jednym lub dwóch kluczowych elementach wystroju i utrzymanie reszty w prostocie.

Przy całej tej aktywności ważne jest, aby Twój salon był miejscem zachęcającym do spędzania wspólnego czasu, relaksując się czy działając aktywnie. Poniżej można znaleźć liczne porady jak można urządzić idealny pokój dzienny w swoim domu.

Wybierz schemat kolorów

Wybierz schemat kolorów, który pasuje do Twojego stylu życia. Jeśli planujesz spędzić dużo czasu na relaksie w swoim salonie, rozważ użycie uspokajających kolorów, takich jak niebieski lub zielony. Jeśli chcesz wykorzystać przestrzeń do zabawiania gości, spróbuj użyć jaśniejszych kolorów, takich jak czerwony lub żółty. Kluczem jest uniknięcie przytłoczenia przestrzeni zbyt dużą ilością kolorów lub wzorów.

Nie bój się iść odważnie

Pokój dzienny jest jednym z niewielu obszarów w domu, gdzie można uciec z jasnymi kolorami i odważnymi wzorami – więc idź na to! Jeśli nie jesteś pewien, jak włączyć te elementy do swojego schematu projektowania, chociaż, zacznij małe z poduszek do rzucania lub akcesoriów, takich jak lampy i sztuki ścienne przed przejściem na większe kawałki, takie jak krzesła lub kanapy.

Wybierz punkt centralny

Kiedy dekorujesz salon, jednym z najprostszych sposobów na stworzenie wizualnego zainteresowania jest wybranie jednego punktu centralnego – takiego jak płaski telewizor na ścianie – a następnie włączenie innych przedmiotów wokół niego w uzupełniających odcieniach i teksturach, które uzupełniają jego skalę i styl.

Wybierz meble, które pasują do twojej przestrzeni

Jeśli w Twoim salonie nie ma wystarczająco dużo miejsca na sofę i stolik kawowy, czy nawet na fotele z podnóżkiem, jak te zebrane na stronie https://dkwadrat.pl/fotele-z-podnozkiem, rozważ zaopatrzenie się w mniejsze meble, które mogą zmieścić się w ciasnych przestrzeniach. To również pomoże utrzymać rzeczy zorganizowane i zapobiegnie gromadzeniu się bałaganu wokół pokoju.

Wystarczająca ilość miejsc do siedzenia

Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca do siedzenia dla wszystkich, którzy mogą regularnie korzystać z tego pokoju – od dzieci do dorosłych – a następnie dodaj kilka miękkich opcji siedzenia, aby goście czuli się komfortowo podczas relaksu po pracy lub w weekendy.

Mądrze wykorzystaj oświetlenie

Dobre oświetlenie jest niezbędne do stworzenia ciepłej, przyjaznej atmosfery w każdym pomieszczeniu w Twoim domu – zwłaszcza jeśli lubisz gościć przyjaciół na przyjęciach obiadowych i innych spotkaniach towarzyskich, podczas których ludzie potrzebują naprawdę dużo miejsca. Nie oszczędzaj więc na oświetleniu i upewnij się, że umieścisz lampy po obu stronach swojej sofy lub innych miejsc do siedzenia. 

Użyj dużo luster 

Lustra odbijają światło i sprawiają, że każde pomieszczenie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości, więc użyj ich strategicznie wokół swojego salonu, jeśli chcesz dać gościom wrażenie, że jest tu więcej przestrzeni niż się wydaje.

Otwarte przestrzenie i łączenie pokoi

Stwórz otwarty plan podłogi, otwierając wszelkie ściany między pokojami w domu, które nie mają drzwi na nich (jak między kuchnią a jadalnią). To tworzy wizualne połączenia między pokojami i sprawia, że łatwiej jest gościom poruszać się bez uczucia uwięzienia w jednym obszarze domu przez cały czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje kleju i zastosowanie w poligrafii
Rodzaje kleju i zastosowanie w poligrafii
W szeroko rozumianej branży poligraficznej (agencje reklamowe, drukarnie itp.) odbywa się bardzo wiele procesów wymagających zastosowania odpowiednich preparatów chemicznych. Jednymi […]
Ostatnie wpisy