Jakie korzyści dla ciała i zdrowia można odnieść z uczęszczania na trening z elektrostymulacją mięśni?

Jakie korzyści dla ciała i zdrowia można odnieść z uczęszczania na trening z elektrostymulacją mięśni?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

EMS, czyli elektrostymulacja mięśni ma swoje zastosowanie w medycynie oraz sporcie. Decydując się na treningi EMS, które prowadzone są pod okiem profesjonalnego trenera personalnego, możemy szybko zobaczyć efekty swojej pracy. Na czym dokładnie polega ten rodzaj aktywności? Jakie korzyści może przynieść dla naszego ciała i zdrowia? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Trening EMS – co warto o nim wiedzieć?

EMS jest innowacyjną metodą treningową, w której wykorzystywane są impulsy elektryczne. Służą one do wywoływania kontrolowanych skurczy mięśni, podobnych do tych, które występują w trakcie ćwiczeń fizycznych. Podczas treningu osoba ćwicząca ma na sobie specjalny kombinezon, w którym znajdują się elektrody, mocowane w punktach motorycznych. Zajęcia trwają 30 minut, w których trakcie aktywowanych jest 10 głównych partii mięśniowych. W efekcie takiego treningu otrzymujemy to, nad czym musielibyśmy pracować przez 2 godziny na siłowni.

Trening EMS, na który możemy się zapisać za pośrednictwem strony https://meonems.pl/trening-ems/, może przynieść szereg korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Przede wszystkim przyczynia się do budowania masy mięśniowej, poprawiając przy tym wydolność całego organizmu. Ma na celu także wzmocnienie tych partii mięśni, które odpowiadają za utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Podczas jednego treningu spalamy aż ok. 1000 kalorii, dzięki czemu szybciej możemy uzyskać naszą wymarzoną sylwetkę. Ponadto, trening ten może pomóc nam dolegliwościach bólowych kręgosłupa, a także przyczynić się do poprawy ogólnego samopoczucia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym trzeba pamiętać, organizując wydarzenie plenerowe?
O czym trzeba pamiętać, organizując wydarzenie plenerowe?
Organizując imprezę plenerową, należy zastanowić się, jak będzie wykorzystywana przestrzeń i jakie rodzaje aktywności będą miały miejsce. Należy wziąć pod […]
Ostatnie wpisy