Jak wygląda podział spadku, gdy zmarły nie zostawił testamentu?

Jak wygląda podział spadku, gdy zmarły nie zostawił testamentu?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śmierć członka rodziny zawsze jest przykra, ale w pewnym momencie trzeba się z niej otrząsnąć. Zazwyczaj to właśnie wtedy zadajemy sobie pytanie, jak wygląda kwestia dziedziczenia, szczególnie w sytuacji, w której nieboszczyk nie pozostawił po sobie testamentu. O ile w przypadku najbliższych sprawa jest dosyć prosta, to jeśli chodzi o odleglejszych krewnych potrafi się komplikować. Może się nam wtedy przydać kancelaria adwokacka Kraków to miasto, gdzie znaleźć można specjalistów, którzy pomogą uporać się z prawnymi zawiłościami.

Kto po kim dziedziczy według polskiego prawa?

Przede wszystkim małżonek zmarłego oraz jego dzieci. Podział pomiędzy potomstwo jest równy, natomiast małżonek musi odziedziczyć minimum 1/4 spadku. W przypadku jego braku wszystko dziedziczą dzieci. Jeżeli potomek umrze przed swoim rodzicem, to dziedziczą po nim jego dzieci, jeżeli je miał. Mąż lub żona mogą dziedziczyć wspólnie z rodzicami, a nawet rodzeństwem.

Rodzeństwo to już dalszy krąg spadkobierców. Otrzymuje ono część spadku dopiero w sytuacji, w której zmarły był zupełnie sam, a jedno lub obydwoje z jego rodziców nie żyją. Sprawy w przypadku dalszego pokrewieństwa często bywają skomplikowane i w takiej sytuacji najlepszą pomocą będzie specjalizująca się w tej dziedzinie kancelaria adwokacka, której prawnicy będą wiedzieć, co w takiej sytuacji należy zrobić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie oprogramowanie jest potrzebne do działania różnego rodzaju maszyn i robotów?
Jakie oprogramowanie jest potrzebne do działania różnego rodzaju maszyn i robotów?
W dzisiejszych czasach produkcja dóbr prowadzona jest na masową skalę. Co ciekawe, wcale nie podejmują się jej niezliczone zastępy pracowników […]
Ostatnie wpisy