Jak wybrać pamiątkę z okazji Chrztu Świętego?

Jak wybrać pamiątkę z okazji Chrztu Świętego?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sakrament Chrztu Świętego to niezwykła uroczystość, która wprowadza dziecko w wymiar życia duchowego. To także bardzo ważny moment dla rodziców, dziadków i rodzeństwa maluszka. Warto zadbać, aby oprawa tego wydarzenia odzwierciedlała jego istotę i wagę. Pomogą w tym przemyślane i podarowane od serca pamiątki, dzięki którym w przyszłości dziecko powróci myślami do dnia swojego chrztu.

Ręcznie wykonane kartki, albumy, zaproszenia i pudełka

Warto zadbać, aby już rozsyłane zaproszenia były piękną zapowiedzią uroczystości. Wybierając produkt ręcznie robiony, pełen precyzyjnych detali, pokazujemy przyszłym gościom, jak ważna jest dla nas ich obecność w tym dniu. Jako uczestnicy ceremonii również możemy zdecydować się na eleganckie kartki z życzeniami w technice hand made, takie jak np. https://ladne-kartki.pl/kategoria-produktu/chrzest-swiety/. Te odpowiednio spersonalizowane, będą stanowiły idealną pamiątkę pierwszego sakramentu. Magię wspomnień pozwoli przywrócić także specjalne, dekoracyjne pudełko, również w formie rękodzieła oraz ozdobny, wykonany z najwyższej jakości materiałów album na zdjęcia.

Jaki prezent podarować dziecku w dniu chrztu?

Dedykowane kartki i zdjęcia umieszczone w ozdobnym albumie będą stanowiły piękny podarek. Jednak zgodnie ze zwyczajem obdarowujemy maluszki również takimi przedmiotami, jak: złotym lub srebrnym łańcuszkiem, czy medalikiem, Pismem Świętym i książkami o tematyce religijnej oraz obrazkami i figurkami Świętych. Jeśli chcemy kupić bardziej praktyczny prezent, taki jak zabawki, czy rzeczy codziennego użytku, warto skonsultować to z rodzicami dziecka. Unikniemy wtedy zakupu już posiadanego przez nich przedmiotu. Jednocześnie pamiętajmy, że pamiątki o wymiarze artystycznym i duchowym mają wartość ponadczasową i to one najpiękniej przywołają po latach moment Chrztu Świętego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Problemy z prawem – dlaczego warto zatrudnić dobrego prawnika?
Problemy z prawem – dlaczego warto zatrudnić dobrego prawnika?
Mając problemy z prawem, pomoc prawnika może okazać się nieoceniona. Wiele osób sądzi, że rozwiąże swoje trudności samodzielnie, zapominając, że […]
Ostatnie wpisy